Estetik Lamine Kaplama

Estetik Lamine Kaplama, bir protez uygulamasıdır. Latince yaprak kaplaması uygulaması ya da halk arasında da porselen yaprak kaplama olarak da bilinen Estetik Lamine Kaplama diş hekimi tarafından uygulanan sağlam dişin üzerine ince tabaka ile birlikte gerçekleştirilen bir tedavi yöntemidir.

Zaman içinde dişlerin aşınması ve yıpranmasından kaynaklı olarak tedavi yönteminde kullanılan bir yöntemdir. Diş yüzeyinde çok az miktarda gerçekleştirilen törpüleme sonucunda Estetik Lamine Kaplama yapılır. Estetik Lamine Kaplama sıklıkla tercih edilen ve diş teknolojisinde oldukça fayda sağlayan tedavi yöntemi olarak da bilinir. Kişinin rahatsızlık duyduğu diş problemlerinin giderilebilir olması için mutlaka uzman diş hekimi kontrolünden geçmesi gerekir. Aksi durumlarda tedavinin gerçekleşmesi veya diş problemi hakkında bilgi sahibi olma durumu yoktur. Estetik Lamine Kaplama tedavisi öncesinde diş hekimi tarafından hasta ön muayeneden geçer. Diş hekimi ön muayene ardından Estetik Lamine Kaplama tedavisine başlayabilir.

estetik lamine kaplama

Estetik Lamine Kaplama Neden Yapılır?

Estetik Lamine Kaplama tedavisinin uygulanabilir olması için diş hekimi tarafından hastanın tedaviye hazır olması ve kendini tedaviye hazır hale getirmesi gerekir. Bu yüzden işlem öncesinde diş hekiminin hastaya yapılan tetkikleri ve alınan tıbbi geçmişi bilgileriyle birlikte tedaviye uygunluğu tespit edilir.

Estetik Lamine Kaplama tedavisine uygun olan hastalar daha çok sağlıksız görünen, yapısı bozuk, kırık ve lekeli dişlerin daha iyi görünmesi için, ön dişler arasındaki ayrık durumların birleştirilmesi için, aşınmış dişlerin görüntüsünü düzeltmek için, dolgu düşmesi sonrasında kararmaları gidermek ve dışarıdan siyah görüntünün görünmemesi için, çarpık diş veya eğri dişler sorunu yaşayan kişiler için uygundur. Dişlerdeki aralık sorunu, dişlerdeki çoğu fiziksel bozukluklar, dişlerin renginde oluşan sararmalar, diş beyazlatma işlemlerinde istenilen renk sağlanamazsa, dişlerin beyaz görünebilmesini sağlamak için diş hekimleri Estetik Lamine Kaplama tedavisi uygularlar.

estetik lamine kaplama diş hekimliği

 

Estetik Lamine Kaplama Nasıl Uygulanır?

Diş tedavi yöntemlerinden diş kaplama seçenekleri son yıllarda en fazla tercih edilen tedavi yöntemlerinden birisidir. Çeşitli nedenlerden kaynaklı olarak dişlerde sarımsı görüntü gibi pek çok faktör Estetik Lamine Kaplama tedavisini gerektirir. Estetik Lamine Kaplama tedavisi ve diğer kaplama yöntemleri teknolojik gelişmeler sayesinde diş hekimleri tarafından etkili bir şekilde yapılmaktadır.

Estetik Lamine Kaplama yapılmadan önce dişler için gerekli olan tüm tedavi işlemleri diş hekimi tarafından tamamlanmalıdır. Tüm tedaviler tamamlandıktan sonra diş hekimi dişlerin ölçüsünü alırlar. Alınan diş ölçülerine göre diş hekimleri  Estetik Lamine Kaplama üretimi yaparlar. Öncelikle porselen kaplama hazırlanır. Hazırlanan bu kaplama ile birlikte doğal görüntünün elde edilmesi gerekir. Dişlerin yüzey kısmı temizlenir ve hafif bir şekilde aşındırma işlemi yapılarak kaplama işlemine zemin hazırlanır. Hazırlanmakta olan kaplamanın dişin yüzeyine oturtularak yapıştırılması büyük önem taşır. Üretilen Estetik Lamine Kaplama ürünleri diş üzerine özel malzemeler ile yerleştirilir ve sabitlenir. Estetik Lamine Kaplama tedavisi aşamaları şu şekildedir;

 • Estetik Lamine Kaplama tedavisinde hastaya lokal anestezi verilip, acı durumunun önüne geçilir. Ardından ağız uyuşuk haldeyken kaplama yapılacak olan dişlere törpüleme işlemi uygulanır.
 • İşlem yapılacak dişlerin, kaplamalar için ölçüsü diş hekimleri tarafından alınır.
 • Diş hekimi ölçü alındıktan sonra, dişlerin ikinci bir işlem için hazır olması beklenir. Bekleme süresi ortalama olarak 1 hafta kadar sürebilir. Bu süre boyunca dişlerde hassasiyet olması muhtemeldir.
 • Dişler ve kalıplar hazır olduktan sonra diş hekimi Estetik Lamine Kaplama hasta için bir prova yapılır. Estetik Lamine Kaplamanın rengi ve dişlerle uyumlu olup olmadığına bakılır.
 • Hasta ve diş hekimi Estetik Lamine Kaplama görünüşünü onayladıktan sonra yaklaşık 2 saat sürecek olan kaplamaların yapıştırılması işlemine geçilir. Yapıştırma tamamlandıktan sonra hasta tedaviyi tamamlamış olur.

Estetik Lamine Kaplama Avantajları Nelerdir?

Estetik Lamine Kaplama, diş üzerinde ince bir törpüleme yapıldığı için sağlam dişe zarar verilmez. Bu yüzden sağlıklı bir tedavidir;

 • Estetik Lamine Kaplama tedavi süreci kısadır ve uzun ömürlü bir kaplamadır. Kolay kolay aşınmaz ve renk değişimine uğramaz.
 • Estetik Lamine Kaplamaları ayrıca bir bakım gerektirmez. Günlük ağız bakımınızı yapmanız, kaplamalarınızı uzun süre kullanmanız için yeterli olacaktır.
 • Estetik Lamine Kaplama ışığı geçirdiği için dişlerinizde kaplama varmış gibi değil, kendi dişleriniz gibi doğal bir görünüm olur.
 • Çok sert besinler dişlerle kırılmaya çalışıldığı taktirde Estetik Lamine Kaplama zarar görebilir, hatta kırılabilir.
 • Estetik Lamine Kaplama tedavi sürecinde ve tedaviden sonra sıcak-soğuk hassasiyetiniz olabilir.
 • Kaplama işlemlerinde olduğu gibi Estetik Lamine Kaplama medikal alanlarda kullanılan güçlü yapıştırıcılardan yardım alınarak gerçekleştirilmiş olur. Burada düşme veya kırılma riski olmadan doğru bir şekilde kaplama yapılır.
 • Estetik Lamine Kaplama işlemi yapıldıktan sonra dişlerde kararma veya sararma durumu olmaz.
 • Estetik Lamine Kaplamanın birden fazla diş kaplama yapılabilir özelliği vardır.
 • Tedavi yapıldıktan sonra daha doğal ve beyaz dişlere sahip olunur.
 • Estetik Lamine Kaplama da kesinlikle doğal dişe zarar verilmeden gerçekleştirilmiş olan tedavi yöntemi olarak bilinir.

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar işaretlendi *

Varlik 1

Telefon: 0332 323 97 97
Adres: Meram Yeniyol Cad. No : 94
E-posta: info@dentium.com.tr

Sosyal Medya

Bu sosyal bağlantılarda Dentium ‘u ziyaret edin ve bizimle bağlantı kurun. Hesaplarımızı takip ettiğinizden emin olun.

Yasal Uyarı

Site içeriğinde bulunan bilgiler bilgilendirmek içindir, bu bilgilendirme kesinlikle hekimin hastasını tıbbi amacıyla muayene etmesi veya tanı koyması yerine geçmez.

Dentium Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği © 2022 Tüm hakları saklıdır.

Fibrika

Dentium Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği © 2022 Tüm hakları saklıdır.

bt_bb_section_top_section_coverage_image