Lamina

https://dentiummeram.com/wp-content/uploads/2020/04/floater-1.png
bt_bb_section_bottom_section_coverage_image
 • Lamine Diş Nedir ?
 • İnsanların sağlıklı yaşamalarında diş sağlığı çok büyük bir öneme sahiptir. Diş sağlığı alanında uygulanan tedaviler teknolojik gelişmeler ile birlikte farklı seçenekler kullanılarak yapılmaktadır. Diş sağlığı için, kanal tedavisi, protez uygulamaları, diş kaplama seçenekleri farklı tedavi yöntemleri olarak uygulanmaktadır. Daha iyi bir diş görüntüsüne sahip olabilmek için kaplama işlemleri yapılmaktadır. Lamine diş kaplama yöntemi dişlerin bakımı ve kontrolleri düzenli yapılmadığı zamanlarda uygulanmaktadır.

 • Tedavi Süreci Nasıldır ?
 • Diş tedavi yöntemlerinden diş kaplama seçenekleri son yıllarda en fazla tercih edilen tedavi yöntemlerinden birisidir. Teknolojik gelişmeler sayesinde Lamine diş kaplama ve diğer kaplama yöntemleri etkili bir şekilde yapılmaktadır. Lamine diş kaplama yapılmadan önce dişler için gerekli olan tüm tedavi işlemleri tamamlanmalıdır. Tüm tedaviler tamamlandıktan sonra dişlerin ölçüleri alınmalıdır. Alınan diş ölçülerine göre Lamine diş kaplama üretimi yapılır. Üretilen kaplama ürünleri diş üzerine özel malzemeler ile yerleştirilir ve sabitlenir.
 • Neden Yapılır ?
 • Birçok kişi dişlerine düzenli bakım uygulamaz ve zamanla dişlerinin rengi değişmeye başlar. Belirli bir süreden sonra dişleri istenilen beyazlığa kavuşturmak zordur. Diş beyazlatma işlemlerinde istenilen renk sağlanamazsa, dişlerin beyaz görünebilmesini sağlamak için Lamine diş kaplama yapılır. Sağlıksız görünen, yapısı bozuk, kırık ve lekeli dişlerin daha iyi görünmesi için, ön dişler arasındaki ayrık durumların birleştirilmesi için, aşınmış dişlerin görüntüsünü düzeltmek için bu yöntem uygulanmaktadır. Kanal tedavisi ya da dolgu düşmesi sonrasında dişlerde kararma meydana gelebilir. Bu kararmaları gidermek ve dışarıdan siyah görüntünün görünmemesi için kaplama yöntemleri kullanılmaktadır.

 • Kimlere Uygulanır ?
 • Lamine kaplama yöntemi genellikle ön dişlerinde estetik görüntü bozukluğu olan kişilere uygulanmaktadır. Bu işlemlerin yapılabilmesi için öncelikle hastanın 18 yaşını doldurmuş olması gerekir. Bazı durumlar Lamine diş kaplama yapılmasını engellemektedir. Bu engeller arasında, tırnak yeme alışkanlığı, çene bozukluğu, uyurken diş sıkma alışkanlığı, kalem ısırma rahatsızlığı, bruksizm hastalığı bulunmaktadır. Bu rahatsızlığı bulunan kişilere lamine uygulaması yapılmamaktadır.
 • Ayrıca ileri derecede diş eti çekilmesi görülen kişilere kaplama işlemi uygulanmamalıdır. Diş kaplama işlemlerine başlanmadan önce tüm diş rahatsızlıklarının tedavi edilmiş olması gerekir. Hastanın herhangi bir diş rahatsızlığı bulunmadığı durumlarda Lamine diş kaplama işlemleri 2 veya 3 seansta tamamlanmış olacaktır. Süre olarak yaklaşık 1 – 2 hafta süre alacaktır. İlk seansta dişlerin bakımı yapılır ve ölçüleri alınır. İkinci seansta lamine yaprak kaplamalar diş üzerine yapıştırılır. Üçüncü seansta ise genel kontrol yapılır. Düzgün bir şekilde yerine yapıştırılan lamine yaprak kaplamalar bir daha düşmeyecektir.

Hastalarımızdan
Yorumlar

Dolgu ve kanal tedavisi yaptırdım . İbrahim Bey çok ilgili tecrübeli ve eli hızlı bir hekim. Birkaç defa da diş temizletmeye gittim çok memnun kaldım . İbrahim Bey’e çok teşekkür ederim.

Sena Dönmez

Diş eti hassasiyeti ve çürük tedavisi için gittim.
Elinin hafifliği, güler yüzlü oluşu becerisi benim ve ailemin uzun yıllardır tek ve vazgeçilmez adresi oldu teşekkürler Dt. Duygu Üzümcü iyiki varsınız.

Ahmet Kara

Muzaffer Beye yirmilik diş çekimi için gittik, öncesinde çekim sonrası karşılaşabileceğimiz durumlardan bahsetti, çekimi hiç hissetmedim, eli gerçekten çok hafif, çekim sonrası da kullanacağımız ilaçları ayrıntılı anlattı.

Fidan Güllü

Plak tedavisi, 5 dolgu ve 1 kanal tedavisi yaptırdım. Zahid Bey ve diğer çalışanlar çok titiz ve özveri ile çalışıyor hiç düşünmeden randevu oluşturun derim. Teşekkürler her şey için.

Özlem İnci

Tedavi sürecinde acı ve ağrı hissetmedim. Kanal tedavisi işlemi de son derece başarılı oldu. Bilgi, beceri ve nezaketi için Özge Hanım’a teşekkür ederim. Uzun süren bir tedavi olmasına rağmen, randevu saatlerine saygı ve becerisini tebrik ederim.

Sezen Yılmaz

Dentium Meram Polikliniği

Hekimlerimizden
Randevu Alın

İlk muayene veya devam eden muayeneleriniz için buradan randevu oluşturabilirsiniz.
 • Randevunuzu Oluşturunuz
 • Randevu sistemi nasıl işliyor ?

Randevunuzu hekim belirterek oluşturduğunuz zaman, seçtiğiniz hekiminizin müsaitlik durumuna göre randevu saati belirlenip size e-posta veya telefon numaranız ile dönüş sağlanacaktır. Doktor tercihiniz yok ise seçimi boş bırakıp, uygun uzman hekimlerimizin en erken boş randevu saatinde randevunuz oluşturulup size dönüş sağlancaktır.

0332 323 97 97
Hafta İçi : 08:30-18:00
Hafta Sonu : 08:30-14:00

Varlik 1

Telefon: 0332 323 97 97
Adres: Meram Yeniyol Cad. No : 94
E-posta: info@dentium.com.tr

Sosyal Medya

Bu sosyal bağlantılarda Dentium ‘u ziyaret edin ve bizimle bağlantı kurun. Hesaplarımızı takip ettiğinizden emin olun.

Yasal Uyarı

Site içeriğinde bulunan bilgiler bilgilendirmek içindir, bu bilgilendirme kesinlikle hekimin hastasını tıbbi amacıyla muayene etmesi veya tanı koyması yerine geçmez.

Dentium Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği © 2022 Tüm hakları saklıdır.

Fibrika

Dentium Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği © 2022 Tüm hakları saklıdır.

bt_bb_section_top_section_coverage_image