Diş Eti Büyümeleri

https://dentiummeram.com/wp-content/uploads/2020/04/floater-1.png
bt_bb_section_bottom_section_coverage_image
 • Diş Eti Büyümesi Nedenleri ?
 • Diş Eti Büyümesi Nedenleri ?
 • Diş eti büyümesinin çok farklı sebepleri olabilir . Bunlardan birincisi diş eti hastalığıdır . Diş eti hastalıklarında diş etinde şişme , kızarma şeklinde büyümeler görülebilir.
 • Özellikle gençlerde hormonal dengenin bozulmasına bağlı olarak büyüme gelişmenin belli dönemlerinde vücuttaki hormonal dengelere bağlı olarak diş etinde büyümeler görülebilir . Bu bir hastalık değildir .
 • Bununla beraber bazı hastalarda kullanılan ilaçlar diş etlerinde büyümeye sebep olurlar ( özellikle epilepsi, sara dediğimiz hastalıkta kullanılan ilaçlar ,bazı kanser türlerinin tedavilerinde kullanılan ilaçlar diş eti büyümelerine sebebiyet verebilirler
 • Hamilelik döneminde gebelik tümörü diş etlerinde büyümeye sebep olabilir .(birkaç diş etinde olabileceği gibi tek dişi de kapsayan anormal diş eti büyümesidir )
 • Şeker hastalığı olan insanlarda diş eti büyümesi görülebilir .
 • Bunların dışında dengeli beslenmeme ,ağız hijyenini sağlayamama ,ağızdan nefes alma , diş etleri arasında yemek birikmesi , kötü restorasyonlar gibi durumlar da diş etlerinde büyümeye sebebiyet verir. 
 • Diş Eti Büyümesinin Tedavisi Nasıldır ?
 • Diş eti büyümesi görülen hastalar büyümenin nedenini öğrenmek için hekime başvurmalıdırlar . Hekim büyümenin nedenini araştırıp tanı koyduktan sonra gerekli tedavi yöntemini uygular .Genellikle hastaya düzenli bir şekilde diş fırçalama yöntemi öğretilir ve düzenli diş fırçalaması söylenir , bunun yanında hastaya kullanması için diş ipi önerilir . Bu işlemlerden sonra hastada diş eti büyümesi devam etmesi halinde diş etinde büyüyen kısım kesilir ve gerekli tedavi sağlanmış olur .
 • Diş Eti Büyümesinin Belirtileri
 • Hastalarda diş eti büyümesinin bir den çok belirtisi olabilir . Normal sağlıklı bir bireyde portakal kabuğu ( açık pembe ) renginde olan diş etleri hasta bireylerde diş etlerinde kırmızılıklar mevcuttur bununla beraber diş etlerinde şişlikler , açılmalar , eğer büyüme ilerlemiş ise diş etleri etrafında diş taşı oluşumu , diş etlerinde kanamaya eğilim , diş eti etrafında abseler ve enfeksiyonlar mevcuttur . Özellikle ileri derecede diş eti büyümesi görülen hastalarda diş eti konturlarında eksuda çıkışı görülür .

Hastalarımızdan
Yorumlar

Dolgu ve kanal tedavisi yaptırdım . İbrahim Bey çok ilgili tecrübeli ve eli hızlı bir hekim. Birkaç defa da diş temizletmeye gittim çok memnun kaldım . İbrahim Bey’e çok teşekkür ederim.

Sena Dönmez

Diş eti hassasiyeti ve çürük tedavisi için gittim.
Elinin hafifliği, güler yüzlü oluşu becerisi benim ve ailemin uzun yıllardır tek ve vazgeçilmez adresi oldu teşekkürler Dt. Duygu Üzümcü iyiki varsınız.

Ahmet Kara

Muzaffer Beye yirmilik diş çekimi için gittik, öncesinde çekim sonrası karşılaşabileceğimiz durumlardan bahsetti, çekimi hiç hissetmedim, eli gerçekten çok hafif, çekim sonrası da kullanacağımız ilaçları ayrıntılı anlattı.

Fidan Güllü

Plak tedavisi, 5 dolgu ve 1 kanal tedavisi yaptırdım. Zahid Bey ve diğer çalışanlar çok titiz ve özveri ile çalışıyor hiç düşünmeden randevu oluşturun derim. Teşekkürler her şey için.

Özlem İnci

Tedavi sürecinde acı ve ağrı hissetmedim. Kanal tedavisi işlemi de son derece başarılı oldu. Bilgi, beceri ve nezaketi için Özge Hanım’a teşekkür ederim. Uzun süren bir tedavi olmasına rağmen, randevu saatlerine saygı ve becerisini tebrik ederim.

Sezen Yılmaz

Dentium Meram Polikliniği

Hekimlerimizden
Randevu Alın

İlk muayene veya devam eden muayeneleriniz için buradan randevu oluşturabilirsiniz.
 • Randevunuzu Oluşturunuz
 • Randevu sistemi nasıl işliyor ?

Randevunuzu hekim belirterek oluşturduğunuz zaman, seçtiğiniz hekiminizin müsaitlik durumuna göre randevu saati belirlenip size e-posta veya telefon numaranız ile dönüş sağlanacaktır. Doktor tercihiniz yok ise seçimi boş bırakıp, uygun uzman hekimlerimizin en erken boş randevu saatinde randevunuz oluşturulup size dönüş sağlancaktır.

0332 323 97 97
Hafta İçi : 08:30-18:00
Hafta Sonu : 08:30-14:00

Varlik 1

Telefon: 0332 323 97 97
Adres: Meram Yeniyol Cad. No : 94
E-posta: info@dentium.com.tr

Sosyal Medya

Bu sosyal bağlantılarda Dentium ‘u ziyaret edin ve bizimle bağlantı kurun. Hesaplarımızı takip ettiğinizden emin olun.

Yasal Uyarı

Site içeriğinde bulunan bilgiler bilgilendirmek içindir, bu bilgilendirme kesinlikle hekimin hastasını tıbbi amacıyla muayene etmesi veya tanı koyması yerine geçmez.

Dentium Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği © 2022 Tüm hakları saklıdır.

Fibrika

Dentium Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği © 2022 Tüm hakları saklıdır.

bt_bb_section_top_section_coverage_image