Estetik Dolgular

https://dentiummeram.com/wp-content/uploads/2020/04/floater-1.png
bt_bb_section_bottom_section_coverage_image
 • Estetik Dolgu Nedir ?
 • Kayıp diş dokularını güvenilir ve etkili bir şekilde restore etmek için kullanılır. Tek bir ziyarette 4-6 dişe kadar yaptırmak mümkündür. Bu nedenle değişiklikler ilk ziyaretten hemen sonra görülebilir, hayalini kurduğunuz gülümsemeye sahip olabilirsiniz.

 • Estetik dolum prosedürleri uygulanırken, farklı yıldırım koşullarında bile, bir dişin doğal şekline, rengine, opaklığına, yüzey mikro yapısına uygun olarak kaybedilen diş dokuları onarılır. Fiziksel özellikleri, diş dokularına yapışması, aşınması gibi aynı olan en yüksek kalitede (sertifikalı) dolgu malzemeleri kullanarak çalışılır ve çok çeşitli renk tonları, bireysel bir güzelliği geri kazanma fırsatı sunar.

 • Lokal anestezi sonrası, herhangi bir rahatsızlık hissetmezsiniz. İşlem yapılırken koruyucu bir hazırlık tekniği kullanılır, hasarlı ve demineralize diş dokuları alınır, canlılıklarını korumak için dişler parlatılmaz ve gerekirse kolayca düzeltilir. 

 • Restorasyonun dayanıklılığını ve kalitesini sağlamak için, neme dayanıklı bir lastik dişlere dolgu yapılırken kullanılır. Bu yöntem, tedavi sırasında bir dişi, tükürük, diş eti sıvıları ve solunum sırasında oluşan buhardan izole eder.

 • İşlem Ne Kadar Sürer ?
 • İşlemin süresi, restore edilecek diş sayısına ve işin karmaşıklığına bağlıdır. 4-6 dişi restore etmek gerekirse, işlem yaklaşık 5-7 saat sürebilir. Ön dişlerin restorasyonu durumunda, işlemden iki ila dört hafta sonra muayene için doktora gitmeniz gerekir. Muayene sırasında estetik dolgunun rengini, dolgu malzemesinin yapışmasını, mukozanın durumunu değerlendirir. Muayene sırasında bir doktor odontolog, isteklerinizi göz önünde bulundurarak bazı düzeltmeler önerebilir.
 • Estetik Dolgudan Sonra Nasıl Hissedebilirim?
 • Telaffuz ettiğiniz bazı sesler net olmayabilir (özellikle dişler arasındaki boşluklar doldurulmuşsa, dişlerin konumu düzeltilmiş veya başka herhangi bir karmaşık restorasyon yapılmışsa).

 • Dolgulu dişler düzensiz bir renge sahip olabilir. Dişler işlem sırasında neme dayanıklı bir lastik (diş barajı) kullanılarak izole edilir, bu nedenle kurumuş olurlar ve gözle görülür renk farklılıkları meydana gelir. Bununla birlikte, dişler tekrar neme doygun hale geldiğinde birkaç gün içinde renk yenilenir. 

 • Estetik dolgudan sonra bir miktar diş eti ağrısı hissedebilirsiniz, diş eti kızarır, dişlerinizi yıkarken hafif bir kanama olabilir, bunlar hassas olabilir. 

 • Uyum, bazı durumlarda iki hafta kadar sürebilir veya daha uzun olabilir. 

 • Estetik Dolgu Sonrası Diş Bakımı Nasıl Yapılır?
 • Dişlerinizi diş macunu ile temizleyin, diş ipi ile diş arası boşluklarını temizleyin. Sert bir diş fırçası ve sert aşındırıcı malzemeler içeren (yani beyazlatıcı veya mikrogranül içeren) diş macunları kullanılması önerilmez, çünkü bu şekilde doldurulmuş bir dişin cilalı yüzeyi daha hızlı aşınırsa, cila kaybolur. Profesyonel oral hijyen prosedürleri almanızı ve estetik olarak doldurulmuş dişleri (yüzeyin cilasını yenilemek) yılda iki kez cilalamanızı tavsiye ederiz.

Hastalarımızdan
Yorumlar

Dolgu ve kanal tedavisi yaptırdım . İbrahim Bey çok ilgili tecrübeli ve eli hızlı bir hekim. Birkaç defa da diş temizletmeye gittim çok memnun kaldım . İbrahim Bey’e çok teşekkür ederim.

Sena Dönmez

Diş eti hassasiyeti ve çürük tedavisi için gittim.
Elinin hafifliği, güler yüzlü oluşu becerisi benim ve ailemin uzun yıllardır tek ve vazgeçilmez adresi oldu teşekkürler Dt. Duygu Üzümcü iyiki varsınız.

Ahmet Kara

Muzaffer Beye yirmilik diş çekimi için gittik, öncesinde çekim sonrası karşılaşabileceğimiz durumlardan bahsetti, çekimi hiç hissetmedim, eli gerçekten çok hafif, çekim sonrası da kullanacağımız ilaçları ayrıntılı anlattı.

Fidan Güllü

Plak tedavisi, 5 dolgu ve 1 kanal tedavisi yaptırdım. Zahid Bey ve diğer çalışanlar çok titiz ve özveri ile çalışıyor hiç düşünmeden randevu oluşturun derim. Teşekkürler her şey için.

Özlem İnci

Tedavi sürecinde acı ve ağrı hissetmedim. Kanal tedavisi işlemi de son derece başarılı oldu. Bilgi, beceri ve nezaketi için Özge Hanım’a teşekkür ederim. Uzun süren bir tedavi olmasına rağmen, randevu saatlerine saygı ve becerisini tebrik ederim.

Sezen Yılmaz

Dentium Meram Polikliniği

Hekimlerimizden
Randevu Alın

İlk muayene veya devam eden muayeneleriniz için buradan randevu oluşturabilirsiniz.
 • Randevunuzu Oluşturunuz
 • Randevu sistemi nasıl işliyor ?

Randevunuzu hekim belirterek oluşturduğunuz zaman, seçtiğiniz hekiminizin müsaitlik durumuna göre randevu saati belirlenip size e-posta veya telefon numaranız ile dönüş sağlanacaktır. Doktor tercihiniz yok ise seçimi boş bırakıp, uygun uzman hekimlerimizin en erken boş randevu saatinde randevunuz oluşturulup size dönüş sağlancaktır.

0332 323 97 97
Hafta İçi : 08:30-18:00
Hafta Sonu : 08:30-14:00

Varlik 1

Telefon: 0332 323 97 97
Adres: Meram Yeniyol Cad. No : 94
E-posta: info@dentium.com.tr

Sosyal Medya

Bu sosyal bağlantılarda Dentium ‘u ziyaret edin ve bizimle bağlantı kurun. Hesaplarımızı takip ettiğinizden emin olun.

Yasal Uyarı

Site içeriğinde bulunan bilgiler bilgilendirmek içindir, bu bilgilendirme kesinlikle hekimin hastasını tıbbi amacıyla muayene etmesi veya tanı koyması yerine geçmez.

Dentium Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği © 2022 Tüm hakları saklıdır.

Fibrika

Dentium Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği © 2022 Tüm hakları saklıdır.

bt_bb_section_top_section_coverage_image