Gömülü Diş Çekimi

https://dentiummeram.com/wp-content/uploads/2020/04/floater-1.png
bt_bb_section_bottom_section_coverage_image
 • Gömülü Diş Nedir ?
 • Gömülü dişler, diğer bir deyişle 20’lik dişler ağzınızın arkasındaki en büyük çiğneme dişlerinden biridir. Herkesin gömülü dişleri çıkmayabilir, ama çıkarsa bu genellikle geç yaşta veya yirmili yaşların başında ortaya çıkar.
 • Gömülü dişler, ideal konumuna tam olarak çıkamayan diştir. Bu başarısızlık çenenizde yeterli yer olmadığı veya dişin açılı olarak ortaya çıkması ve diğer sağlıklı dişlerinize doğru bastırması nedeniyle olabilir. Diş etlerinizin altında hala gömülü olan gömülmüş bir diş, size herhangi bir ağrı veya rahatsızlığa neden olmadığı sürece sorun çıkarmaz.
 • Gömülü Dişler Hangi Problemlere Neden Olabilir ?
 • Perikoronit terimi, etkilenen yirmi yaş dişlerinde sık görülen bir enfeksiyon anlamına gelir. Gömülü dişinin yalnızca bir kısmının dişlerinizin altından ortaya çıkması en yaygın olanıdır.
 • 20’lik dişiniz sadece kısmen çıktığında, diş plağı diş etleriniz arasındaki alanda birikebilir ve ne yazık ki etkili bir şekilde temizlemeniz mümkün değildir. Plak, enfeksiyonun dişinizi çevreleyen dokulara yayılmasına neden olabilir ve bu da alanın şişmeye başlamasına neden olur. Aynı zamanda oldukça acı verici olabilir ve hoş olmayan ağız kokularına ve tatlarına neden olabilir. Bazı durumlarda ağzınızı açmanızı zorlaştırabilir.
 • Perikoronit genellikle diş hekiminiz tarafından giderilebilecek geçici bir problemdir. Perikoronit art arda ortaya çıkıyorsa, diş hekiminiz büyük olasılıkla bir oral cerrah tarafından dişin çekilmesini önerebilir.
 • Gömülü Diş Çekimi Zor mu ?
 • Üst çenenizdeki yirmilik dişlerin çıkarılması genellikle alt çenenizdeki dişlerden daha kolaydır. Bunun nedeni, diğer dişlerin etkilenme olasılığının daha yüksek olmasıdır. Kesin zorluk derecesi köklerin konumuna ve şekline bağlıdır. Çok nadir olarak, aşırı zor vakalar genel anestezi altında yapılabilir.
 • Gömülü Diş Çekiminde Risk Var mı ?
 • Ameliyattan birkaç gün sonra hafif şişlik ve rahatsızlık meydana gelebilir, ancak bu genellikle çok çabuk iyileşir. Sıcak tuzlu su gargarasının kullanımı ile ilgili diş hekiminin tavsiyelerine uymak önemlidir. Ağrı kesiciler ağrı ile başa çıkmak için genellikle yeterlidir. Sigara içmek iyileşme sürecine müdahale edebilir ve ameliyat sonrası enfeksiyona neden olabilir.

Hastalarımızdan
Yorumlar

Dolgu ve kanal tedavisi yaptırdım . İbrahim Bey çok ilgili tecrübeli ve eli hızlı bir hekim. Birkaç defa da diş temizletmeye gittim çok memnun kaldım . İbrahim Bey’e çok teşekkür ederim.

Sena Dönmez

Diş eti hassasiyeti ve çürük tedavisi için gittim.
Elinin hafifliği, güler yüzlü oluşu becerisi benim ve ailemin uzun yıllardır tek ve vazgeçilmez adresi oldu teşekkürler Dt. Duygu Üzümcü iyiki varsınız.

Ahmet Kara

Muzaffer Beye yirmilik diş çekimi için gittik, öncesinde çekim sonrası karşılaşabileceğimiz durumlardan bahsetti, çekimi hiç hissetmedim, eli gerçekten çok hafif, çekim sonrası da kullanacağımız ilaçları ayrıntılı anlattı.

Fidan Güllü

Plak tedavisi, 5 dolgu ve 1 kanal tedavisi yaptırdım. Zahid Bey ve diğer çalışanlar çok titiz ve özveri ile çalışıyor hiç düşünmeden randevu oluşturun derim. Teşekkürler her şey için.

Özlem İnci

Tedavi sürecinde acı ve ağrı hissetmedim. Kanal tedavisi işlemi de son derece başarılı oldu. Bilgi, beceri ve nezaketi için Özge Hanım’a teşekkür ederim. Uzun süren bir tedavi olmasına rağmen, randevu saatlerine saygı ve becerisini tebrik ederim.

Sezen Yılmaz

Dentium Meram Polikliniği

Hekimlerimizden
Randevu Alın

İlk muayene veya devam eden muayeneleriniz için buradan randevu oluşturabilirsiniz.
 • Randevunuzu Oluşturunuz
 • Randevu sistemi nasıl işliyor ?

Randevunuzu hekim belirterek oluşturduğunuz zaman, seçtiğiniz hekiminizin müsaitlik durumuna göre randevu saati belirlenip size e-posta veya telefon numaranız ile dönüş sağlanacaktır. Doktor tercihiniz yok ise seçimi boş bırakıp, uygun uzman hekimlerimizin en erken boş randevu saatinde randevunuz oluşturulup size dönüş sağlancaktır.

0332 323 97 97
Hafta İçi : 08:30-18:00
Hafta Sonu : 08:30-14:00

Varlik 1

Telefon: 0332 323 97 97
Adres: Meram Yeniyol Cad. No : 94
E-posta: info@dentium.com.tr

Sosyal Medya

Bu sosyal bağlantılarda Dentium ‘u ziyaret edin ve bizimle bağlantı kurun. Hesaplarımızı takip ettiğinizden emin olun.

Yasal Uyarı

Site içeriğinde bulunan bilgiler bilgilendirmek içindir, bu bilgilendirme kesinlikle hekimin hastasını tıbbi amacıyla muayene etmesi veya tanı koyması yerine geçmez.

Dentium Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği © 2022 Tüm hakları saklıdır.

Fibrika

Dentium Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği © 2022 Tüm hakları saklıdır.

bt_bb_section_top_section_coverage_image