DİJİTAL DİŞ HEKİMLİĞİ

https://dentiummeram.com/wp-content/uploads/2020/04/floater-1.png
bt_bb_section_bottom_section_coverage_image
 • Dijital Diş Hekimliği Nedir ?
 • Dijital Diş Hekimliğinin Avantajları
 • CAD/CAM uygulamaları, bütün dünyada giderek yaygınlaşıyor. Artık gülüş tasarımı ve diş estetiğinde de kendine yer edinmiştir. Bu durumun en büyük nedeni tedavi sürelerinin kısalmasının yanında, teknolojinin desteğiyle milimetreden çok daha küçük hesaplamalarla kusursuz operasyon gerçekleştirilebilmesi. Dijital diş hekimliğinin pek çok avantajı bulunmaktadır.
  • Hastanın klinikte geçirdiği süre ve seans sayısı azalır. Tek seansta ve prova yapılmaksızın işlemler bitirilebilir. Unutulmamalı ki estetik gülüş garantisi hiçbir sistem ile verilemez. Fakat hatalar en aza indirilir, ideal teknik altyapı oluşturulur, hasta ve hekim yönlendirmelerine göre tedavi sonlanır.
  • Bilgisayar destekli tedavi sürecinde teknik hata oluşma ihtimali çok azdır. Ölçünün büzülmesi, bozulması sorunları ortadan kalkmıştır.
  • Bilgisayar sisteminde dizayn edilen formda üretim yapılır.
  • İmplant uygulamalarında hastaların güzel görünmeme endişesi giderilir. Dişsiz görünüm olmaksızın; Cad/Cam sistemleri ile kısa süre içinde geçiciler yapılır.
  • Ölçü almak için malzeme kullanılmadığı için bazı kişilerde önlenemeyen mide bulantısı gibi rahatsızlıklar yaşanmaz. Konforlu seanslar gerçekleşir.
  • Cihazdaki katalog yardımıyla hasta kendisine uygun gördüğü diş tasarımını seçer.
  • İşlemler biter bitmez; geçici dişler üretilebilir.
  • Tedaviler çoğunlukla tek seansta biter. Bazı tedaviler için 3-4 gün zaman gerekebilir.
 • Tedavi Aşamaları
 • Dijital destekli diş hekimliği uygulamalarında üç aşamalı bir süreç söz konusudur:
 1. Dijital Tarama (Ölçü Alma)Kliniğe gelen hastanın dişleri 3 boyutlu tarayıcının yardımıyla taranır, ağız ve diş yapısının sanal görüntüsü oluşturulur.
 2. Dijital Tasarım: 3 boyutlu sanal görüntü üzerinden diş tasarımı yapılır. Tasarım; dişin şekli, konturları, diş eti ile diş arasındaki uyum üzerine bilgisayar ortamında yapılır.
 3. Dijital Diş Üretimi: Tasarım işi bittikten sonra üretim safhasına geçilir. 3 boyutlu yazıcılar aracılığıyla diş üretimi gerçekleştirilir.
 • Porselen Dişler: Tasarımı ve üretimi gerçekleştirilen dişler üretilir, hastaya uygulanır ve son kontroller yapılır.
 • Estetik diş hekimliği uygulamalarından olan; Zirkonyum kaplamalar, Tam seramik, Emax, Empress kaplamalar, Laminate Veneer (Yaprak porselen) üretimi bu sistemler ile sağlanabilmektedir. Dijital Gülüş Tasarımının temelini oluşturmaktadır. Sistem ağız içi tarayıcı ve elde edilecek dataları işleyebilecek, üretebilecek bir kazıyıcıdan oluşur. Tüm bu parçalar bir kliniğin bünyesinde bulunabileceği gibi hizmet satın alım yoluyla kullanılıyor olabilir.

Hastalarımızdan
Yorumlar

Dolgu ve kanal tedavisi yaptırdım . İbrahim Bey çok ilgili tecrübeli ve eli hızlı bir hekim. Birkaç defa da diş temizletmeye gittim çok memnun kaldım . İbrahim Bey’e çok teşekkür ederim.

Sena Dönmez

Diş eti hassasiyeti ve çürük tedavisi için gittim.
Elinin hafifliği, güler yüzlü oluşu becerisi benim ve ailemin uzun yıllardır tek ve vazgeçilmez adresi oldu teşekkürler Dt. Duygu Üzümcü iyiki varsınız.

Ahmet Kara

Muzaffer Beye yirmilik diş çekimi için gittik, öncesinde çekim sonrası karşılaşabileceğimiz durumlardan bahsetti, çekimi hiç hissetmedim, eli gerçekten çok hafif, çekim sonrası da kullanacağımız ilaçları ayrıntılı anlattı.

Fidan Güllü

Plak tedavisi, 5 dolgu ve 1 kanal tedavisi yaptırdım. Zahid Bey ve diğer çalışanlar çok titiz ve özveri ile çalışıyor hiç düşünmeden randevu oluşturun derim. Teşekkürler her şey için.

Özlem İnci

Tedavi sürecinde acı ve ağrı hissetmedim. Kanal tedavisi işlemi de son derece başarılı oldu. Bilgi, beceri ve nezaketi için Özge Hanım’a teşekkür ederim. Uzun süren bir tedavi olmasına rağmen, randevu saatlerine saygı ve becerisini tebrik ederim.

Sezen Yılmaz

Dentium Meram Polikliniği

Hekimlerimizden
Randevu Alın

İlk muayene veya devam eden muayeneleriniz için buradan randevu oluşturabilirsiniz.
 • Randevunuzu Oluşturunuz
 • Randevu sistemi nasıl işliyor ?

Randevunuzu hekim belirterek oluşturduğunuz zaman, seçtiğiniz hekiminizin müsaitlik durumuna göre randevu saati belirlenip size e-posta veya telefon numaranız ile dönüş sağlanacaktır. Doktor tercihiniz yok ise seçimi boş bırakıp, uygun uzman hekimlerimizin en erken boş randevu saatinde randevunuz oluşturulup size dönüş sağlancaktır.

0332 323 97 97
Hafta İçi : 08:30-18:00
Hafta Sonu : 08:30-14:00

Varlik 1

Telefon: 0332 323 97 97
Adres: Meram Yeniyol Cad. No : 94
E-posta: info@dentium.com.tr

Sosyal Medya

Bu sosyal bağlantılarda Dentium ‘u ziyaret edin ve bizimle bağlantı kurun. Hesaplarımızı takip ettiğinizden emin olun.

Yasal Uyarı

Site içeriğinde bulunan bilgiler bilgilendirmek içindir, bu bilgilendirme kesinlikle hekimin hastasını tıbbi amacıyla muayene etmesi veya tanı koyması yerine geçmez.

Dentium Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği © 2022 Tüm hakları saklıdır.

Fibrika

Dentium Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği © 2022 Tüm hakları saklıdır.

bt_bb_section_top_section_coverage_image