Kompozit Dolgu

https://dentiummeram.com/wp-content/uploads/2020/04/floater-1.png
bt_bb_section_bottom_section_coverage_image
 • Kompozit Dolgu Nedir ?
 • Kompozit Dolgu Hangi Durumlarda Yapılmalıdır ?
 • Çürük dişleri onarmak için (kompozit dolgu boşlukları doldurmak için kullanılır)
 • Kırık ve çatlamış dişleri onarmak için
 • Dişlerin renk görünümünü iyileştirmek için
 • Dişler arasındaki boşlukları kapatmak için
 • Dişlerin daha uzun görünmesini sağlamak için
 • Diş şeklini değiştirmek için
 • Amalgam dolgularına estetik bir alternatif olarak
 • Diş etleri çekildiğinde diş kökünün bir kısmını korumak için
 • Kompozit Dolgu Tedavi Aşamaları
 • Hazırlık: Kompozit dolgu için az miktarda hazırlığa ihtiyaç vardır. Dolgu, çürümüş bir dişi doldurmak için kullanılmadığı, şeklini değiştirmek için dişin açılması gerekmediği ya da çip sinirin yakınında olmadığı sürece, anestezi gerekli değildir. Diş hekiminiz, dişinizin rengine yakın bir kompozit dolgu rengini seçmeniz için bir renk kılavuzu kullanacaktır.
 • Dolgu işlemi: Daha sonra diş yüzeyi pürüzlendirilecek bir jel uygulanacaktır. Bu işlemler yapıştırıcı malzemenin dişe yapışmasına yardımcı olur. Daha sonra diş renginde, macun benzeri reçine uygulanır, kalıplanır ve istenen şekle getirilir. Malzemeyi sertleştirmek için daha sonra parlak, genellikle mavi, ışık (led) kullanılır. Materyal sertleştikten sonra, diş hekiminiz daha fazla dolguyu şekillendirecek ve diş yüzeyinin kalan kısmına uyacak şekilde cilalayacaktır.
 • İşlem bitişi: Kompozit dolgunun tamamlanması diş başına yaklaşık 30 ila 60 dakika sürer.
 • Tedavi Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli ?
 • Dolgulu dişler özel bakım gerektirmez. Sağlıklı ağız hijyeni uygulamalarını takip etmeniz yeterli. Günde en az iki kez dişlerinizi fırçalayın, günde en az bir kez diş ipi kullanın ve düzenli profesyonel kontroller ile temizlik işlemleri için diş hekiminizi ziyaret edin.Dolgu malzemesi kırılabileceğinden, tırnak ısırma gibi alışkanlıklardan kaçınmak önemlidir; kalemler, buzlar veya diğer sert gıda maddelerini çiğnemeyin veya dolgulu dişlerinizi açacak olarak kullanmayın. Dolgulu bir dişte keskin bir kenar olduğunu fark ederseniz veya ısırdığınızda dişiniz tuhaf hissettiriyorsa, diş hekiminizi arayın.

Hastalarımızdan
Yorumlar

Dolgu ve kanal tedavisi yaptırdım . İbrahim Bey çok ilgili tecrübeli ve eli hızlı bir hekim. Birkaç defa da diş temizletmeye gittim çok memnun kaldım . İbrahim Bey’e çok teşekkür ederim.

Sena Dönmez

Diş eti hassasiyeti ve çürük tedavisi için gittim.
Elinin hafifliği, güler yüzlü oluşu becerisi benim ve ailemin uzun yıllardır tek ve vazgeçilmez adresi oldu teşekkürler Dt. Duygu Üzümcü iyiki varsınız.

Ahmet Kara

Muzaffer Beye yirmilik diş çekimi için gittik, öncesinde çekim sonrası karşılaşabileceğimiz durumlardan bahsetti, çekimi hiç hissetmedim, eli gerçekten çok hafif, çekim sonrası da kullanacağımız ilaçları ayrıntılı anlattı.

Fidan Güllü

Plak tedavisi, 5 dolgu ve 1 kanal tedavisi yaptırdım. Zahid Bey ve diğer çalışanlar çok titiz ve özveri ile çalışıyor hiç düşünmeden randevu oluşturun derim. Teşekkürler her şey için.

Özlem İnci

Tedavi sürecinde acı ve ağrı hissetmedim. Kanal tedavisi işlemi de son derece başarılı oldu. Bilgi, beceri ve nezaketi için Özge Hanım’a teşekkür ederim. Uzun süren bir tedavi olmasına rağmen, randevu saatlerine saygı ve becerisini tebrik ederim.

Sezen Yılmaz

Dentium Meram Polikliniği

Hekimlerimizden
Randevu Alın

İlk muayene veya devam eden muayeneleriniz için buradan randevu oluşturabilirsiniz.
 • Randevunuzu Oluşturunuz
 • Randevu sistemi nasıl işliyor ?

Randevunuzu hekim belirterek oluşturduğunuz zaman, seçtiğiniz hekiminizin müsaitlik durumuna göre randevu saati belirlenip size e-posta veya telefon numaranız ile dönüş sağlanacaktır. Doktor tercihiniz yok ise seçimi boş bırakıp, uygun uzman hekimlerimizin en erken boş randevu saatinde randevunuz oluşturulup size dönüş sağlancaktır.

0332 323 97 97
Hafta İçi : 08:30-18:00
Hafta Sonu : 08:30-14:00

Varlik 1

Telefon: 0332 323 97 97
Adres: Meram Yeniyol Cad. No : 94
E-posta: info@dentium.com.tr

Sosyal Medya

Bu sosyal bağlantılarda Dentium ‘u ziyaret edin ve bizimle bağlantı kurun. Hesaplarımızı takip ettiğinizden emin olun.

Yasal Uyarı

Site içeriğinde bulunan bilgiler bilgilendirmek içindir, bu bilgilendirme kesinlikle hekimin hastasını tıbbi amacıyla muayene etmesi veya tanı koyması yerine geçmez.

Dentium Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği © 2022 Tüm hakları saklıdır.

Fibrika

Dentium Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği © 2022 Tüm hakları saklıdır.

bt_bb_section_top_section_coverage_image