Pedodonti

https://dentiummeram.com/wp-content/uploads/2020/04/floater-1.png
bt_bb_section_bottom_section_coverage_image
 • Pedodonti Nedir ?
 • Pedodonti Hangi Tedavileri Yapar ?
 • Pedodonti (çocuk diş hekimliği), 0-13 yaş aralığındaki çocuklara dolgu, kanal tedavisi, paslanmaz çelik kron, amputasyon, strip kron, yer tutucu, çocuk protezi, flor, fissür örtücü gibi tedaviler uygular. Süt dişleri için, kompomer adı verilen özel dolguları çocuk diş hekimi tarafından uygulanır. Süt dişlerinin sağlıklı olarak korunmasını sağlayan bu dolgular; sarı, pembe, yeşil, mavi, kırmızı, beyaz gibi pek çok renkte uygulanabilir ve bu da çocukların motivasyonunu arttırıcı özellik gösterir.
 • Süt dişleri, henüz diş fırçalama alışkanlığı oturmamış çocuklarda çürümeye yatkınlık gösterir ve çürüklerin bu dişlerde oluşturduğu sorunların giderilmesini çocuk diş hekimleri sağlar.
 • Kalıtımsal ve benzeri etkenlerin bu dişlerde oluşturduğu olumsuzlukların önüne geçmek ve aynı zamanda çocukların daimi dişlerinin sağlıklı olarak sürmesinde yardımcı olmakta pedodonti uzmanlarının payları büyüktür.
 • Pedodonti Koruyucu Uygulamaları Nelerdir ?
 • Pedodonti koruyucu uygulamaları, çocuklarda diş çürüğünü önlemeye yönelik çalışmalardır. Pedodonti koruyucu uygulamalar arasında yüzeyel flor ve fissür örtücü işlemleri de yer almaktadır.

      Fluorid Uygulamaları

 • Flor, diş çürümesini önleyen ve dişleri kuvvetlendiren bir elementtir. Flor, diş minesini kuvvenlendirir ve dişi asit ataklarından korur. Dolasıyla diş çürüklerinin oluşmasını engeller. Yüzeyel fluorid uygulamaları 6 ayda bir diş hekimi tarafından gerçekleştirilmektedir.

      Fissür Örtücü

 • Dolgu maddesi yardımıyla dişlerin fissürlerinin doldurulması işlemidir. Bu işlem sayesinde diş sağlığı korunarak çürümelerin engellenmesi amaçlanır.

      Diş Travmaları

 • Çocukluk çağında travmatik yaralanmalarla çok sık karşılaşır. Hastanın yaşı, yaralanmasının derecesi gibi birçok farklı etken dikkate alınarak tedavi uygulanır.

     Yer Tutucular

 • Süt dişlerinin erken kaybında, alttan gelecek olan daimi dişin yerinin korunması amacıyla yer tutucu olarak adlandırılan apareyler hastanın ağzına yerleştirilir. Yer tutucular, ağızda oluşan boşluğa diğer dişlerin kaymasını engelleyerek ilerde oluşabilecek ortodontik bozuklukların önüne geçmeye yardımcı olur. Çocuklarınız için diş teli fiyatları hakkında bizimle iletişime geçebilirsiniz. Ortodontist kontrolünde bu tedavilerimiz gerçekleştirilmektedir.

      Diş Çürüğü

 • Diş çürüğü, besinlerden açığa çıkan asitlerin, dişin sert dokularını yıkması ile başlayan bir hastalıktır. Özellikle erken çocukluk döneminde, süt dişi çürüklerine sıkça rastlanır. Bunun sebebi çocukluk çağında diş fırçalama alışkanlığının düzenli olarak kazanılmamasıdır.
 • 0-8 yaş arası çocukluk döneminde, içilen sütün içine bal, şeker veya bisküvi gibi gıdaların karıştırılarak çocuğa verilmesi çocukların ağız hijyenini olumsuz etkiler. Bu gibi durumlarda oluşan çürüklere biberon çürüğü adı verilir. Diş çekimi yapılarak yeni dişlerin çıkması sağlanır.

Hastalarımızdan
Yorumlar

Dolgu ve kanal tedavisi yaptırdım . İbrahim Bey çok ilgili tecrübeli ve eli hızlı bir hekim. Birkaç defa da diş temizletmeye gittim çok memnun kaldım . İbrahim Bey’e çok teşekkür ederim.

Sena Dönmez

Diş eti hassasiyeti ve çürük tedavisi için gittim.
Elinin hafifliği, güler yüzlü oluşu becerisi benim ve ailemin uzun yıllardır tek ve vazgeçilmez adresi oldu teşekkürler Dt. Duygu Üzümcü iyiki varsınız.

Ahmet Kara

Muzaffer Beye yirmilik diş çekimi için gittik, öncesinde çekim sonrası karşılaşabileceğimiz durumlardan bahsetti, çekimi hiç hissetmedim, eli gerçekten çok hafif, çekim sonrası da kullanacağımız ilaçları ayrıntılı anlattı.

Fidan Güllü

Plak tedavisi, 5 dolgu ve 1 kanal tedavisi yaptırdım. Zahid Bey ve diğer çalışanlar çok titiz ve özveri ile çalışıyor hiç düşünmeden randevu oluşturun derim. Teşekkürler her şey için.

Özlem İnci

Tedavi sürecinde acı ve ağrı hissetmedim. Kanal tedavisi işlemi de son derece başarılı oldu. Bilgi, beceri ve nezaketi için Özge Hanım’a teşekkür ederim. Uzun süren bir tedavi olmasına rağmen, randevu saatlerine saygı ve becerisini tebrik ederim.

Sezen Yılmaz

Dentium Meram Polikliniği

Hekimlerimizden
Randevu Alın

İlk muayene veya devam eden muayeneleriniz için buradan randevu oluşturabilirsiniz.
 • Randevunuzu Oluşturunuz
 • Randevu sistemi nasıl işliyor ?

Randevunuzu hekim belirterek oluşturduğunuz zaman, seçtiğiniz hekiminizin müsaitlik durumuna göre randevu saati belirlenip size e-posta veya telefon numaranız ile dönüş sağlanacaktır. Doktor tercihiniz yok ise seçimi boş bırakıp, uygun uzman hekimlerimizin en erken boş randevu saatinde randevunuz oluşturulup size dönüş sağlancaktır.

0332 323 97 97
Hafta İçi : 08:30-18:00
Hafta Sonu : 08:30-14:00

Varlik 1

Telefon: 0332 323 97 97
Adres: Meram Yeniyol Cad. No : 94
E-posta: info@dentium.com.tr

Sosyal Medya

Bu sosyal bağlantılarda Dentium ‘u ziyaret edin ve bizimle bağlantı kurun. Hesaplarımızı takip ettiğinizden emin olun.

Yasal Uyarı

Site içeriğinde bulunan bilgiler bilgilendirmek içindir, bu bilgilendirme kesinlikle hekimin hastasını tıbbi amacıyla muayene etmesi veya tanı koyması yerine geçmez.

Dentium Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği © 2022 Tüm hakları saklıdır.

Fibrika

Dentium Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği © 2022 Tüm hakları saklıdır.

bt_bb_section_top_section_coverage_image