İmplant (İmplantoloji)

https://dentiummeram.com/wp-content/uploads/2020/04/floater-1.png
bt_bb_section_bottom_section_coverage_image
 • İmplant Nedir ?
 • Dental implantlar, eksik olan dişlerin fonksiyon ve estetiğini tekrar sağlamak amacıyla uygulanan, Ağız, Diş ve Çene Hastalıkları Tedavisidir.
 • Eksik olan dişlerin estetiğini ve fonksiyonunu tekrar kazandırmak amacıyla,  dişin kökünü taklit eden ve alveol kemiği içersine yerleştirilen vidalardır. En sık olarak non-alerjik doku dostu bir metal olan titanyumdan üretilir.
 • Yüzey özellikleri birbirinden çok farklı üretilmelerine karşın tüm implantlardaki ana amaç, yerleştirildiği kemik ile sağlıklı bir osseoentegrasyonun (kemikle kaynaşma) elde edilmesi ve bunu takiben de üzerine yükleme yapılarak ağızda en kısa sürede fonksiyona sokmaktır.
 • 1990’lı yıllarla birlikte hızlı bir ivmelenmeyle modern hayatımıza giren dental implantlar, diş hekimliğinde adeta yeni bir çığır açmıştır. Bu sayede çok sayıda hasta hareketli protezler kullanmak yerine çok daha sağlıklı, fonksiyonel ve estetik olan implant destekli protezler kullanabilmektedir. Bu sebeple hastalar diş hekimleri tarafından doğru ve yeterli bilgilendirilmeli ve gereksiz bilgi kirliliği ortadan kaldırılmalıdır. Çok geniş bir konu olmakla birlikte bu bölümde implantlarla ilgili temel bilgileri bulabilirsiniz.
 • İmplant Nasıl Yapılır ?
 • İmplant cerrahisi muayenehane şartlarında sterilizasyon sağlanabiliyorsa rahatlıkla uygulanabilen bir cerrahidir.
 • Cerrahın deneyimi ve teorik bilgisi, protez uzmanının da planlaması ile en iyi sonuçlar alınacaktır. Operasyonu kısa ve ağrısız, operasyon sonrası da çok rahat geçen bir cerrahidir. Cerrahi lokal anestezi altında uygulanır. Alveol kemiği üzerindeki yumuşak doku flebinin kaldırılmasını takiben, implant frezleri ile kemikte uygun boy ve çapta bir implant yuvası hazırlanır ve implant bu boşluğa yerleştirilir. İmplantın kendi içersinde de bir vida yuvası vardır; buraya da iyileşme başlığı (healing cap) ya da diş eti şekillendiricisi (gingiva former) takılır.
 • Alt çenede ortalama 2 ay, üst çenede ise yaklaşık 3 ay sonunda osseoentegrasyonu tamamlanmış olan implantın diş eti şekillendiricisi ya da iyileşme kapağı yerine abutment denen ve protezin üzerine oturacağı ara parça takılarak ölçüler alınır.
 • Günümüzde yapılan çalışmalarla osseoentegrasyon için belirlenen 2 ve 3 aylık süreler artık giderek daha da azalmaktadır. İmplantın osseoentegrasyonu sonrasında laboratuvarda bu ölçülere uygun protezler üretilerek hasta ağzına uygulanır ve tedavi sona erer.
 • Kimlere Uygulanmaz ?
 • Kontrol altında olmayan sistemik hastalığa sahip kişiler, aktif kemik hastalığı bulunan kişiler, aşırı sigara kullanımı olan kişiler implant yaptırmak için iyi birer aday değildir ancak son kararı yine de ilgili uzman hekimler vermelidir.
 • Diyabet Hastaları için, diyabet tedavisi yapan hekimin onayı gerekmektedir.

  Hastalarımızdan
  Yorumlar

  Dolgu ve kanal tedavisi yaptırdım . İbrahim Bey çok ilgili tecrübeli ve eli hızlı bir hekim. Birkaç defa da diş temizletmeye gittim çok memnun kaldım . İbrahim Bey’e çok teşekkür ederim.

  Sena Dönmez

  Diş eti hassasiyeti ve çürük tedavisi için gittim.
  Elinin hafifliği, güler yüzlü oluşu becerisi benim ve ailemin uzun yıllardır tek ve vazgeçilmez adresi oldu teşekkürler Dt. Duygu Üzümcü iyiki varsınız.

  Ahmet Kara

  Muzaffer Beye yirmilik diş çekimi için gittik, öncesinde çekim sonrası karşılaşabileceğimiz durumlardan bahsetti, çekimi hiç hissetmedim, eli gerçekten çok hafif, çekim sonrası da kullanacağımız ilaçları ayrıntılı anlattı.

  Fidan Güllü

  Plak tedavisi, 5 dolgu ve 1 kanal tedavisi yaptırdım. Zahid Bey ve diğer çalışanlar çok titiz ve özveri ile çalışıyor hiç düşünmeden randevu oluşturun derim. Teşekkürler her şey için.

  Özlem İnci

  Tedavi sürecinde acı ve ağrı hissetmedim. Kanal tedavisi işlemi de son derece başarılı oldu. Bilgi, beceri ve nezaketi için Özge Hanım’a teşekkür ederim. Uzun süren bir tedavi olmasına rağmen, randevu saatlerine saygı ve becerisini tebrik ederim.

  Sezen Yılmaz

  Dentium Meram Polikliniği

  Hekimlerimizden
  Randevu Alın

  İlk muayene veya devam eden muayeneleriniz için buradan randevu oluşturabilirsiniz.
  • Randevunuzu Oluşturunuz
  • Randevu sistemi nasıl işliyor ?

  Randevunuzu hekim belirterek oluşturduğunuz zaman, seçtiğiniz hekiminizin müsaitlik durumuna göre randevu saati belirlenip size e-posta veya telefon numaranız ile dönüş sağlanacaktır. Doktor tercihiniz yok ise seçimi boş bırakıp, uygun uzman hekimlerimizin en erken boş randevu saatinde randevunuz oluşturulup size dönüş sağlancaktır.

  0332 323 97 97
  Hafta İçi : 08:30-18:00
  Hafta Sonu : 08:30-14:00

  Varlik 1

  Telefon: 0332 323 97 97
  Adres: Meram Yeniyol Cad. No : 94
  E-posta: info@dentium.com.tr

  Sosyal Medya

  Bu sosyal bağlantılarda Dentium ‘u ziyaret edin ve bizimle bağlantı kurun. Hesaplarımızı takip ettiğinizden emin olun.

  Yasal Uyarı

  Site içeriğinde bulunan bilgiler bilgilendirmek içindir, bu bilgilendirme kesinlikle hekimin hastasını tıbbi amacıyla muayene etmesi veya tanı koyması yerine geçmez.

  Dentium Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği © 2022 Tüm hakları saklıdır.

  Fibrika

  Dentium Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği © 2022 Tüm hakları saklıdır.

  bt_bb_section_top_section_coverage_image