Diş Taşı Temizliği

https://dentiummeram.com/wp-content/uploads/2020/04/floater-1.png
bt_bb_section_bottom_section_coverage_image
 • Diş Taşı Nedir ?
 • Diş Taşı Neden Olur?
 • Ağız çok farklı çeşitlerde bakteri bulunur. Bu bakteriler gıda parçacıklarıyla birleştiğinde, dişlere zarar veren bir asit üretir ve plak oluşur. Yapışkan bir yapıya sahip olan plak, temizlenmediği takdirde gıdalardaki kalsiyum ve diğer maddeleri de toplayarak sertleşir. Bunun sonucunda da diş taşı, yani tartar oluşur.
 • Diş taşı, dişlerin ön ve arka taraflarında diş eti çizgisi boyunca oluşur. Dişlerin arka tarafında görünen sarı lekeler tartar oluşumunun habercisidir. Bu belirtiler gözlemlendiğinde kısa sürede uzman bir hekime muayene olmak gerekir.
 • Diş Taşının Zararları Nelerdir?
 • Diş taşı, dişleri gerektiği gibi fırçalamayı ve diş ipi kullanmayı zorlaştırır. Bu durum diş hassasiyetine ve diş çürümesine yol açar. Öte yandan, diş et çizgisinin üzerinde oluşan diş taşlarının içerisindeki bakteriler de diş etlerini tahriş eder. Bu durum ilerlediği takdirde diş eti hastalığına yol açabilir. Diş eti hastalığının en hafif şekline diş eti iltihabı (gingivitis) denir. Erken evrede olan diş eti iltihabının belirtileri şu şekilde sıralanabilir:
  • Kırmızı görünen ve şişmiş diş etleri,
  • Diş ipi kullanıldığında veya diş fırçalarken görülen diş eti kanaması,
  • Hassas ve ağrılı diş etleri.
 • Ne Sıklıkla Diş Taşı Temizliği Yaptırmak Gerekir?
 • Diş hekimi ziyaretlerinin sıklığı, kişinin ağız ve diş sağlığına bağlı olarak belirlenir. Ancak hastanın diş eti hastalığı varsa veya diş eti hastalığı riski varsa (örneğin, sigara kullanımı veya şeker hastalığı mevcutsa) altı ayda bir diş taşı temizliği yaptırılması önerilir. Öte yandan, plak (ve dolayısıyla diş taşı) oluşumuna yatkın olan kişiler diş temizliğine daha sık ihtiyaç duyabilir.

Hastalarımızdan
Yorumlar

Dolgu ve kanal tedavisi yaptırdım . İbrahim Bey çok ilgili tecrübeli ve eli hızlı bir hekim. Birkaç defa da diş temizletmeye gittim çok memnun kaldım . İbrahim Bey’e çok teşekkür ederim.

Sena Dönmez

Diş eti hassasiyeti ve çürük tedavisi için gittim.
Elinin hafifliği, güler yüzlü oluşu becerisi benim ve ailemin uzun yıllardır tek ve vazgeçilmez adresi oldu teşekkürler Dt. Duygu Üzümcü iyiki varsınız.

Ahmet Kara

Muzaffer Beye yirmilik diş çekimi için gittik, öncesinde çekim sonrası karşılaşabileceğimiz durumlardan bahsetti, çekimi hiç hissetmedim, eli gerçekten çok hafif, çekim sonrası da kullanacağımız ilaçları ayrıntılı anlattı.

Fidan Güllü

Plak tedavisi, 5 dolgu ve 1 kanal tedavisi yaptırdım. Zahid Bey ve diğer çalışanlar çok titiz ve özveri ile çalışıyor hiç düşünmeden randevu oluşturun derim. Teşekkürler her şey için.

Özlem İnci

Tedavi sürecinde acı ve ağrı hissetmedim. Kanal tedavisi işlemi de son derece başarılı oldu. Bilgi, beceri ve nezaketi için Özge Hanım’a teşekkür ederim. Uzun süren bir tedavi olmasına rağmen, randevu saatlerine saygı ve becerisini tebrik ederim.

Sezen Yılmaz

Dentium Meram Polikliniği

Hekimlerimizden
Randevu Alın

İlk muayene veya devam eden muayeneleriniz için buradan randevu oluşturabilirsiniz.
 • Randevunuzu Oluşturunuz
 • Randevu sistemi nasıl işliyor ?

Randevunuzu hekim belirterek oluşturduğunuz zaman, seçtiğiniz hekiminizin müsaitlik durumuna göre randevu saati belirlenip size e-posta veya telefon numaranız ile dönüş sağlanacaktır. Doktor tercihiniz yok ise seçimi boş bırakıp, uygun uzman hekimlerimizin en erken boş randevu saatinde randevunuz oluşturulup size dönüş sağlancaktır.

0332 323 97 97
Hafta İçi : 08:30-18:00
Hafta Sonu : 08:30-14:00

Varlik 1

Telefon: 0332 323 97 97
Adres: Meram Yeniyol Cad. No : 94
E-posta: info@dentium.com.tr

Sosyal Medya

Bu sosyal bağlantılarda Dentium ‘u ziyaret edin ve bizimle bağlantı kurun. Hesaplarımızı takip ettiğinizden emin olun.

Yasal Uyarı

Site içeriğinde bulunan bilgiler bilgilendirmek içindir, bu bilgilendirme kesinlikle hekimin hastasını tıbbi amacıyla muayene etmesi veya tanı koyması yerine geçmez.

Dentium Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği © 2022 Tüm hakları saklıdır.

Fibrika

Dentium Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği © 2022 Tüm hakları saklıdır.

bt_bb_section_top_section_coverage_image