Oral Diagnoz

https://dentiummeram.com/wp-content/uploads/2020/04/floater-1.png
bt_bb_section_bottom_section_coverage_image
  • Oral Diagnoz Nedir ?
  • Diş Filmleri
  • Ağız içi hastalıklarının -özellikle diş ve çene kemiği gibi sert doku ile ilgili olanların- teşhisinde en büyük yardımcımız dental radyografiler yani diş filmleridir. Diş filmlerinin de en çok kullanılan iki tipi periapikal (2-3 dişi birlikte gösteren küçük filmler) ve panoramik filmlerdir (alt ve üst çene dişleri ile çene kemiklerinin tamamını gösterebilen büyük filmler). Bilgisayar destekli bir teknik olan dijital radyografi cihazları da çok düşük radyasyon dozu kullanarak film görüntüsü üzerinde renk ve ışık oynamaları yapmaya imkân kılarak ayrıntılı değerlendirme yapmamıza olanak tanır. Bunların yanında, özellikle implant uygulamaları ve eklem hastalıklarının teşhisinde, MR ve BT de teşhise yardımcı olarak hastadan istenebilecek diğer filmlerdir.

  • Teşhis Ve Tedavi
  • Tüm bu yöntemlerle ancak 1/3’ü ağız içinde görülebilen diş yapısının geriye kalan 2/3’lük bölümünü ile çene kemiği içinde kalan iltihabi oluşumları ve gömülü diş gibi yapıları rahatlıkla görüp teşhis edebiliriz. Tabii ki iyi bir teşhis de doğru tedavi planlamasının yapılabilmesine olanak verir. Böylelikle gerekli tüm tedavi ihtiyaçları erken teşhis edilir ve ileride daha büyük sorunlar oluşması önlenir. Oral Diagnoz ve Radyoloji departmanında, hasta dosyasında bulunan kişisel ve tıbbi bilgileriniz, gizlilik politikamız gereği üçüncü şahıslarla asla paylaşılmaz. Oral Diagnoz ve Radyoloji departmanında tüm hastaların ilk kayıtları alındıktan sonra muayeneleri ayrıntılı olarak yapılmaktadır. Daha sonra tedavi ihtiyaçlarına uygun olarak diş filmlerinden bir ya da birkaçı alınmakta ve tüm tedavi planlaması tespit edilmektedir. Yapılan tedavi planlamasına uygun olarak hastalarımızı konularında uzman hekimlere yönlendirip tedavileri derhâl başlatılmaktadır. Hastalarımızın tedavi planı ve süresi ile ilgili tüm sorularına cevap vermek de departmanımızın görevidir.

Hastalarımızdan
Yorumlar

Dolgu ve kanal tedavisi yaptırdım . İbrahim Bey çok ilgili tecrübeli ve eli hızlı bir hekim. Birkaç defa da diş temizletmeye gittim çok memnun kaldım . İbrahim Bey’e çok teşekkür ederim.

Sena Dönmez

Diş eti hassasiyeti ve çürük tedavisi için gittim.
Elinin hafifliği, güler yüzlü oluşu becerisi benim ve ailemin uzun yıllardır tek ve vazgeçilmez adresi oldu teşekkürler Dt. Duygu Üzümcü iyiki varsınız.

Ahmet Kara

Muzaffer Beye yirmilik diş çekimi için gittik, öncesinde çekim sonrası karşılaşabileceğimiz durumlardan bahsetti, çekimi hiç hissetmedim, eli gerçekten çok hafif, çekim sonrası da kullanacağımız ilaçları ayrıntılı anlattı.

Fidan Güllü

Plak tedavisi, 5 dolgu ve 1 kanal tedavisi yaptırdım. Zahid Bey ve diğer çalışanlar çok titiz ve özveri ile çalışıyor hiç düşünmeden randevu oluşturun derim. Teşekkürler her şey için.

Özlem İnci

Tedavi sürecinde acı ve ağrı hissetmedim. Kanal tedavisi işlemi de son derece başarılı oldu. Bilgi, beceri ve nezaketi için Özge Hanım’a teşekkür ederim. Uzun süren bir tedavi olmasına rağmen, randevu saatlerine saygı ve becerisini tebrik ederim.

Sezen Yılmaz

Dentium Meram Polikliniği

Hekimlerimizden
Randevu Alın

İlk muayene veya devam eden muayeneleriniz için buradan randevu oluşturabilirsiniz.
  • Randevunuzu Oluşturunuz
  • Randevu sistemi nasıl işliyor ?

Randevunuzu hekim belirterek oluşturduğunuz zaman, seçtiğiniz hekiminizin müsaitlik durumuna göre randevu saati belirlenip size e-posta veya telefon numaranız ile dönüş sağlanacaktır. Doktor tercihiniz yok ise seçimi boş bırakıp, uygun uzman hekimlerimizin en erken boş randevu saatinde randevunuz oluşturulup size dönüş sağlancaktır.

0332 323 97 97
Hafta İçi : 08:30-18:00
Hafta Sonu : 08:30-14:00

Varlik 1

Telefon: 0332 323 97 97
Adres: Meram Yeniyol Cad. No : 94
E-posta: info@dentium.com.tr

Sosyal Medya

Bu sosyal bağlantılarda Dentium ‘u ziyaret edin ve bizimle bağlantı kurun. Hesaplarımızı takip ettiğinizden emin olun.

Yasal Uyarı

Site içeriğinde bulunan bilgiler bilgilendirmek içindir, bu bilgilendirme kesinlikle hekimin hastasını tıbbi amacıyla muayene etmesi veya tanı koyması yerine geçmez.

Dentium Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği © 2022 Tüm hakları saklıdır.

Fibrika

Dentium Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği © 2022 Tüm hakları saklıdır.

bt_bb_section_top_section_coverage_image