Apseli Diş Tedavisi

https://dentiummeram.com/wp-content/uploads/2020/04/floater-1.png
bt_bb_section_bottom_section_coverage_image
  • Apseli Diş Nedir ?
  • Belirtileri Nelerdir ?
  • Ağız içerisinde oluşan apseler birden fazla belirti gösterebilir. Dişlerdeki sürekli hale gelen ağrılar, yemek sırasında oluşan hassasiyetler, sıcak ve soğuk yiyeceklere karşı yaşanan hassasiyet, yüzde ya da boyunda yaşanan şişme ve tat kaybı başlıca belirtiler arasında sayılabilir. Diş apsesi, diş renginin bozulması, sararmasına da sebep olabilir.
  • Diş apsesi, ağrılı olan diş yakınında kızarıklık ve şişlik şeklinde kendisini gösterir. Bu oluşan şişlik, bir süre sonra patlayabilir ve ağız içerisinde kötü bir koku ve tat bırakan bir iltihabın dışarı çıkmasına sebep olabilir. Şişliğin patlaması durumunda genelde ağrılar büyük ölçüde geçer. Yine de saydığımız belirtilerden birkaç tanesini yaşıyorsanız Smyrna Dent Hastanemize başvurup, hekimlerimize görünmeniz sizin için oldukça faydalı olacaktır.
  • Tedavi Süreci Nasıl İlerler ?
  • Diş apsesi, hem ağız içi hijyeninize zarar verdiği için hem de diş etrafında kemik kaybına sebep olabileceği için tedavi olmanız oldukça önemlidir. Tedavi genellikle lokal anestezi şeklinde, diş etinin dışından oluşan apseyi drene edecek bir işlemdir. İşlem sonrasında her türlü yabancı madde ve bakterilerin uzaklaştırılması amacıyla diş kökü temizleme işlemi yapılır. Bu işlemler birden fazla çeşitli diş ekipmanları ile yapılmaktadır. Apsenin durumunun ciddiyetine bağlı olarak enfeksiyonun durması amacıyla antibiyotikler verilebilir.

Hastalarımızdan
Yorumlar

Dolgu ve kanal tedavisi yaptırdım . İbrahim Bey çok ilgili tecrübeli ve eli hızlı bir hekim. Birkaç defa da diş temizletmeye gittim çok memnun kaldım . İbrahim Bey’e çok teşekkür ederim.

Sena Dönmez

Diş eti hassasiyeti ve çürük tedavisi için gittim.
Elinin hafifliği, güler yüzlü oluşu becerisi benim ve ailemin uzun yıllardır tek ve vazgeçilmez adresi oldu teşekkürler Dt. Duygu Üzümcü iyiki varsınız.

Ahmet Kara

Muzaffer Beye yirmilik diş çekimi için gittik, öncesinde çekim sonrası karşılaşabileceğimiz durumlardan bahsetti, çekimi hiç hissetmedim, eli gerçekten çok hafif, çekim sonrası da kullanacağımız ilaçları ayrıntılı anlattı.

Fidan Güllü

Plak tedavisi, 5 dolgu ve 1 kanal tedavisi yaptırdım. Zahid Bey ve diğer çalışanlar çok titiz ve özveri ile çalışıyor hiç düşünmeden randevu oluşturun derim. Teşekkürler her şey için.

Özlem İnci

Tedavi sürecinde acı ve ağrı hissetmedim. Kanal tedavisi işlemi de son derece başarılı oldu. Bilgi, beceri ve nezaketi için Özge Hanım’a teşekkür ederim. Uzun süren bir tedavi olmasına rağmen, randevu saatlerine saygı ve becerisini tebrik ederim.

Sezen Yılmaz

Dentium Meram Polikliniği

Hekimlerimizden
Randevu Alın

İlk muayene veya devam eden muayeneleriniz için buradan randevu oluşturabilirsiniz.
  • Randevunuzu Oluşturunuz
  • Randevu sistemi nasıl işliyor ?

Randevunuzu hekim belirterek oluşturduğunuz zaman, seçtiğiniz hekiminizin müsaitlik durumuna göre randevu saati belirlenip size e-posta veya telefon numaranız ile dönüş sağlanacaktır. Doktor tercihiniz yok ise seçimi boş bırakıp, uygun uzman hekimlerimizin en erken boş randevu saatinde randevunuz oluşturulup size dönüş sağlancaktır.

0332 323 97 97
Hafta İçi : 08:30-18:00
Hafta Sonu : 08:30-14:00

Varlik 1

Telefon: 0332 323 97 97
Adres: Meram Yeniyol Cad. No : 94
E-posta: info@dentium.com.tr

Sosyal Medya

Bu sosyal bağlantılarda Dentium ‘u ziyaret edin ve bizimle bağlantı kurun. Hesaplarımızı takip ettiğinizden emin olun.

Yasal Uyarı

Site içeriğinde bulunan bilgiler bilgilendirmek içindir, bu bilgilendirme kesinlikle hekimin hastasını tıbbi amacıyla muayene etmesi veya tanı koyması yerine geçmez.

Dentium Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği © 2022 Tüm hakları saklıdır.

Fibrika

Dentium Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği © 2022 Tüm hakları saklıdır.

bt_bb_section_top_section_coverage_image