20’lik Diş Çekimi / Konya

Şubat 3, 20230

20’lik Diş Çekimi

Diş çekimi, diş hekimliği alanında yapılan en yaygın işlemlerden biridir. 20’lik diş çekimi, çocukluk döneminde ortaya çıkan ve çene kemiği gelişiminin tamamlandığı ilk ergenlik döneminde gerçekleştirilen bir işlemdir.

20’lik diş çekimi, çocukların çene kemiği yeterince gelişmemiş olduğu için daha zor ve hassas bir işlemdir. Bu nedenle, diş çekimi işlemi öncesinde çocukların diş hekimi tarafından detaylı bir muayene ve inceleme yapılır. Ayrıca, çocukların diş çekimi işlemi sırasında rahat etmeleri için anestezi seçenekleri de sunulur.

20'lik diş çekimi ,yirmilik diş
Yirmilik diş çekimi için sitemizden randevu alabilirsiniz.

20’lik diş çekimi işlemi genellikle dişin çekilemeyecek kadar kökü çürümüş veya dişeti hastalığı nedeniyle kaybolan dişler için uygulanır. Ayrıca, çene kemiği yetersizliği nedeniyle dişlerin doğal yerlerinde yer alamaması durumunda da 20’lik diş çekimi yapılabilir.

Diş çekimi işlemi sırasında, dişin çekilmesi için gerekli olan bütün adımlar diş hekim tarafından uygulanır. Öncelikle, dişin çekilmesi için gerekli olan bölge numarlandırılır ve dişin çekilmesi için gerekli olan delikler açılır. Daha sonra, dişin çekilmesi için gerekli olan araçlar kullanılır ve diş çekilir.

20’lik diş çekimi işlemi sonrasında, çocuklar için özel olarak hazırlanmış olan ağrı kesici ilaçlar verilir ve çocukların diş çekim sonrası döneminde nelere dikkat etmeleri gerektiği konusunda bilgi verilir. Diş çekim sonrası dönemde, çocukların diş çekim yerini temizlemeleri ve ağrı kesici ilaçları düzenli olarak kullanmaları önerilir.

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar işaretlendi *

Varlik 1

Telefon: 0332 323 97 97
Adres: Meram Yeniyol Cad. No : 94
E-posta: info@dentium.com.tr

Sosyal Medya

Bu sosyal bağlantılarda Dentium ‘u ziyaret edin ve bizimle bağlantı kurun. Hesaplarımızı takip ettiğinizden emin olun.

Yasal Uyarı

Site içeriğinde bulunan bilgiler bilgilendirmek içindir, bu bilgilendirme kesinlikle hekimin hastasını tıbbi amacıyla muayene etmesi veya tanı koyması yerine geçmez.

Dentium Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği © 2022 Tüm hakları saklıdır.

Fibrika

Dentium Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği © 2022 Tüm hakları saklıdır.

bt_bb_section_top_section_coverage_image