Konya Dijital Diş Hekimliği

Şubat 3, 20230

Dijital Diş Hekimliği !

Dijital diş hekimliği, diş bakımının geleceğidir. Hızlı, ağrısız ve geleneksel yöntemlerden daha etkilidir. Ancak dijital diş hekimliği nasıl çalışır, faydaları ve riskleri nelerdir? Ve bunu yerel diş hekimi ofisinizde yaptırabilir misiniz? Bu heyecan verici yeni teknoloji hakkında daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin!

 

Dijital diş hekimliği nasıl kullanılır ?

Dijital diş hekimliği, diş protezleri oluşturmak ve restore etmek için dijital teknolojilerin kullanılmasıdır. Eksik veya hasarlı dişlerin yerine kullanılabilecek kişiselleştirilmiş protez restorasyonlar oluşturmak için bir diş modelinin oluşturulmasını içerir.

Dijital cihazlar, geleneksel yöntemlere kıyasla daha hassas bir uyum sağlayarak mevcut dişlerinizin üzerine mükemmel şekilde oturan, kişiye özel restorasyonlar oluşturmak için daha uygun hale gelir. Buna ek olarak, dijital yöntemler kullanılırken kalıplama kısıtlamaları olmadığından, hastalar yeni replasmanlarının nasıl görüneceği ve nasıl hissedileceği konusunda her zamankinden daha fazla kontrole sahiptir!

Dijital modeller, tamamlandıktan sonra herhangi bir ek tedaviye ihtiyaç duyulup duyulmayacağını (kronlar gibi) belirlemeye yardımcı olmak için de kullanılabilir. Bu, diş hekimlerinin gerçek restorasyon üzerinde çalışmaya başlamadan önce her hastadan ne tür bir sonuç alacaklarını doğru bir şekilde tahmin etmelerini sağlar; bu, ihtiyaç duyduklarını elde ettiklerinden emin olmalarını sağlarken, ilk planlama yapılana kadar yeterli bilginin mevcut olmayabileceği olağandışı vakalarla uğraşırken esnekliğe izin verir.”

dijital diş hekimliği
Dijital diş hekimliği için sitemizden randevu alabilirsiniz.

Dijital diş hekimliğinin faydaları nelerdir?

Dijital diş hekimliği geleceğimizdir. Dijitaldir, daha kullanışlıdır ve diş sağlığınız hakkında daha fazla bilgi sahibi olmanıza yardımcı olabilir.

Dijital teknoloji, günümüzde diş hekimlerinin hastaları nasıl tedavi ettiği üzerinde önemli bir etki yaratmıştır. Dijital teknoloji, sağlığınız ve tedavi planınız hakkındaki bilgilere daha kolay erişmenizi sağlar ve ağız bakımınızı evde yönetmenizi kolaylaştırır!

 

Dijital diş hekimliği ile ilgili herhangi bir risk var mı?

Dijital diş hekimliği, diş bakımının geleceğidir. Aynı zamanda gülüşünüzü iyileştirmenin güvenli ve etkili bir yoludur. Ancak dijital diş hekimliği ile ilişkili hiçbir risk yoktur ve keyfini çıkarmanız için kolay bir süreç olacağından emin olabilirsiniz.

Dijital teknolojinin insanların gülüşlerini iyileştirmelerine yardımcı olmada bu kadar önemli olduğuna inanmamızın birkaç nedeni var:

  • Ağrısız: Lazer teknolojisi gibi modern teknolojilerle, hastalar dişlerinde veya diş etlerinde çalışma yapılırken acı hissetmek zorunda kalmazlar! Bu, vücut üzerinde daha az stres anlamına gelir ve bu da dolgu veya kron gibi diş prosedürlerinden kaynaklanan enfeksiyon veya kanama gibi komplikasyon riskinin daha az olması anlamına gelir.* Uygun fiyatlı: Tüm bu avantajlar uygun fiyatlı bir pakette bir araya getirildiğinde, bugün herhangi birinin bu tür bir tedavi almaktan vazgeçmesi için gerçekten çok fazla neden yok!

 

Diş bakımının geleceği burada!

Dijital diş hekimliği, diş bakımının geleceğidir. Diş hekimliğine bakış açımızda devrim yaratacak, milyonlarca insanın yaşam kalitesini artıracak ve herkes için daha erişilebilir hale getirecektir.

Diş bakımı, malzeme ve işçilikle ilgili yüksek maliyetler nedeniyle zaman içinde giderek daha pahalı hale geldi, ancak bu dijital teknoloji tüm bunları değiştirebilir. Dijital diş hekimleri, diş hekimleri veya hijyenistler (diş hekimliği asistanları) gibi geleneksel diş bakımı sağlayıcılarına erişimi olmayan birçok hastaya uygun fiyatlı tedavi seçenekleri sunmak için 3D tarama ve baskı gibi ileri teknolojileri kullanmaktadır.

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar işaretlendi *

Varlik 1

Telefon: 0332 323 97 97
Adres: Meram Yeniyol Cad. No : 94
E-posta: info@dentium.com.tr

Sosyal Medya

Bu sosyal bağlantılarda Dentium ‘u ziyaret edin ve bizimle bağlantı kurun. Hesaplarımızı takip ettiğinizden emin olun.

Yasal Uyarı

Site içeriğinde bulunan bilgiler bilgilendirmek içindir, bu bilgilendirme kesinlikle hekimin hastasını tıbbi amacıyla muayene etmesi veya tanı koyması yerine geçmez.

Dentium Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği © 2022 Tüm hakları saklıdır.

Fibrika

Dentium Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği © 2022 Tüm hakları saklıdır.

bt_bb_section_top_section_coverage_image