Ağız Kanseri Belirtisi Nedir?

Haziran 20, 20230

Ağız kanseri belirtisi nedir?

Ağız kanseri, adeta “ölüm gibi” bir hastalıktır. Eğer erken tanı ve tedavi edilmezse ciddi sorunlara neden olabilir. Ağız kanseri tedavisinde dikkat edilmesi gereken en önemli nokta hastanın ameliyat olmadan önce muayene olması dokuya zarar vermemesi demektir.

Ağız kanseri belirtileri nelerdir?

Ağız kanseri, bir türü olan lenfomatöz lokalizasyonlardan biri olup, kronik veya akut seyreden bir hastalık olarak tanımlanabilir. Bu tip lenfoma bazen özel durumlarla beraber gelişebilir ve çeşitli organlarda metastaz yapabilir (örneğin akciğerlerde). Eğer ağız kanseri belirtileri başlarsa mutlaka doktora gitmelisiniz!

Ağız kanserinin tedavisi ne zaman başlar?

Ağız kanserinin tedavisi, doktorun tanıyı doğrulamasıyla başlar. Tedavi, hastalığın evresine bağlıdır ve cerrahi, kemoterapi ve radyasyon tedavisini içerebilir. Erken teşhis, komplikasyonları önlemek ve prognozu iyileştirmek için önemlidir.

ağız kanseri
Ağız kanseri belirtileriniz varsa sitemiz üzerinden randevu alarak tedavi olabilirsiniz.

Ağız kanserinde hangi sağlık kurumlarında muayene olunur?

Ağız kanseri erken dönemde önlem almak büyük önem taşır. Bu nedenle hasta, herhangi bir belirtinin olduğunu söyleyen bir hekimden ayda bir kere muayene olmalıdır. Hastalar tarafından bu şekilde yapılan muayenelerde çok sayıda ameliyat yaparak cerrahideki gecikmeyi azaltabilirler. Ayrıca görme problemleri için de zaman ayarlarının olmasini sağlayabilirsiniz veya en yakın ellerini göstermek için belirtilmesini isteyebilirsiniz

Bir rutin muayene ile hastalar belirtilerine uyum göstermeyebilir. Bu durumda neler yapılmalıdır?

Eğer hastanın belirtileri ortaya çıkarsa, ona ağız kanseri tanısı yapmalısınız. Bu durumda hasta bazen iki kere muayene edilmelidir. Ayrıca bir rutin muayenesinde belirtileri olmayan hastalar da dahil olmak üzere genellikle 2-3 yıl arasla tekrar muayene edilmelidirler.

Ağız kanseri, erken dönemde önlem almak büyük önem taşır.

Ağız kanseri, erken dönemde önlem almak büyük önem taşır. Ağız kanserleri insan vücudunun en sık görülen kanserlerindendir ve yaklaşık yüzde 40’larda rastlanmaktadır. Ağız kanserinin birçok belirtisi vardır ancak hiçbiri doktora başvurmaya gerek duymazlar. Bu nedenle gözden kaçan belirtiler ile ilgili araştırmalar yaparak bu belirtileri tespit edebilir ve hastalarla ilgili bilgi paylaşabilirsiniz!

Ağız kanseri, erken dönemde önlem almak büyük önem taşır.

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar işaretlendi *

Varlik 1

Telefon: 0332 323 97 97
Adres: Meram Yeniyol Cad. No : 94
E-posta: info@dentium.com.tr

Sosyal Medya

Bu sosyal bağlantılarda Dentium ‘u ziyaret edin ve bizimle bağlantı kurun. Hesaplarımızı takip ettiğinizden emin olun.

Yasal Uyarı

Site içeriğinde bulunan bilgiler bilgilendirmek içindir, bu bilgilendirme kesinlikle hekimin hastasını tıbbi amacıyla muayene etmesi veya tanı koyması yerine geçmez.

Dentium Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği © 2022 Tüm hakları saklıdır.

Fibrika

Dentium Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği © 2022 Tüm hakları saklıdır.

bt_bb_section_top_section_coverage_image