Tartar (sert diş eti) Oluşumu Nasıl Olur ?

Aralık 15, 20220

Konya’da tartar oluşumu diş eti hastalıklarının en yaygın sebeplerinden biridir. Tartar, dişlerinizin üzerinde birikmiş plaktan meydana gelir ve zamanla sertleşerek diş eti üzerinde birikmelere neden olur. Bu da diş eti hastalıklarına yol açar.

Tartar oluşumunun en büyük nedeni, dişlerinizi yeterince temizlemeyerek plak birikmesidir. Plak, dişlerinizin üzerinde bulunan bakterilerden oluşan bir tabakadır ve günlük olarak fırçalama yaparak temizleyemezseniz, zamanla tartar oluşumuna neden olur. Ayrıca, dişlerinizin fırçalanma tekniğinin doğru olmaması da tartar oluşumuna yol açabilir.

diş taşı
diş taşı , tartarı iiçin sitemizden randevu alabilirsiniz

Tartar oluşumunun belirtileri arasında diş eti kanamaları, diş etlerinin şişmesi ve dişlerin sallanması sayılabilir. Eğer bu belirtilerden birini ya da birkaçını fark ederseniz, hemen bir diş hekimine başvurmalısınız. Diş hekiminiz, tartar oluşumunu tedavi edebilir ve diş eti hastalıklarının ilerlemesini engelleyebilir.

Tartar oluşumunu önlemek için, düzenli olarak dişlerinizi fırçalamalı ve ağzınızı iyice yıkamalısınız. Ayrıca, ağzınızı doğru bir şekilde fırçalayabilmek için doğru fırça ve diş macunu seçimi yapmalısınız. Diş hekiminizden yardım alarak doğru fırçalama tekniğini öğrenebilir ve tartar oluşumunu önleyebilirsiniz. Ayrıca, düzenli olarak diş hekiminize kontrollere gitmeli ve dişlerinizin temizliğini onun tarafından yaptırmalısınız.

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar işaretlendi *

Varlik 1

Telefon: 0332 323 97 97
Adres: Meram Yeniyol Cad. No : 94
E-posta: info@dentium.com.tr

Sosyal Medya

Bu sosyal bağlantılarda Dentium ‘u ziyaret edin ve bizimle bağlantı kurun. Hesaplarımızı takip ettiğinizden emin olun.

Yasal Uyarı

Site içeriğinde bulunan bilgiler bilgilendirmek içindir, bu bilgilendirme kesinlikle hekimin hastasını tıbbi amacıyla muayene etmesi veya tanı koyması yerine geçmez.

Dentium Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği © 2022 Tüm hakları saklıdır.

Fibrika

Dentium Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği © 2022 Tüm hakları saklıdır.

bt_bb_section_top_section_coverage_image