Konya İmplant Fiyatlar, İmplant Tedavisi

Mart 8, 2022

konya implant fiyatları, implant tedavisi

 

Konya İmplant Fiyatlar, İmplant Tedavisi

Konya İmplant Fiyatlar, İmplant Tedavisi, İmplant uygulaması genellikle iki aşamada gerçekleştirilmektedir. Daha ileri cerrahi uygulama gerektirmeyen, standart bir implant uygulaması için ilk aşamada implant yerleştirilecek bölgeye lokal anestezi yapılarak bölgenin anestezisi sağlandıktan sonra diş eti dikkatlice kaldırılmaktadır. Daha önceden belirlenmiş olup kemik kalınlığı ve yüksekliğine uygun olarak implant için kemikte yer hazırlanarak yerleştirilir. İmplant uygulamasının ikinci aşamasında, implantın kemik ile bütünleşmesi için kemiğin durumuna ve uygulanan çeneye göre belli bir süre beklendikten sonra üzeri kapalı olan implantın üzeri açılarak dişi taklit eden kısım yerleştirilir ve protez işlemlerine başlanmaktadır.Ağrısız bir müdahale için, diş çekimi esnasında kullandığımız lokal anestezi yeterli olur. Bazı tıbbi gereklilikler ve bazen de hastanın isteği doğrultusunda, bilinçli sedasyon ya da genel anestezi gerekebilmektedir. Operasyon sonrasını rahat geçirmeniz için vereceğimiz ağrı kesici yeterli olur. Hastalarımızın çoğu diş çekiminde duyulandan daha az bir rahatsızlıktan bahsedilir. Tedavileriniz bittikten sonra ağzınızdaki implantların varlığı bile hissedilmez.

İmplant Kimlere Uygulanabilir?

Genel sağlık durumu iyi olan her bireye implant tedavisi uygulanabilir. Hastanın genel sağlık durumu iyi olduğu müddetçe, implant uygulamasını engelleyecek bir üst yaş sınırı bulunmaz. Fakat kemik gelişimi tamamlanmamış genç yaştaki kişilere implant uygun olmamaktadır. Bu durumdaki bireylerin kemik gelişiminin tamamlaması beklenerek durum değerlendirmesi yapılmaktadır. Kalp, şeker, tansiyon, ve bazı kan hastalıklarında veya kemik oluşumu ve iyileşmesini etkileyen bazı özel ilaçların kullanılması durumlarında, sadece konunun uzmanı doktorlardan yardım alarak ve özel önlemlerle implant cerrahileri gerçekleştirilmektedir. İmplant vidalarının belirli kalınlığı ve genişliği olduğu için çene kemiğinin, bu implantlara uygun yükseklik ve genişliğe sahip olması gerekir. Kemiğin çok sert veya çok yumuşak olması implantın başarısına olumsuz etki yaratabilir.

Baş ve boyun bölgesinden radyoterapi görmüş olan kişilerde ise kemik iyileşmesi zor olacağından implant tedavileri önerilmez. Sigara kullanımı da iyileşme üzerindeki olumsuz etkisinden dolayı implant tedavisine engel olmaktadır. Başarılı bir implant tedavisi sonucu için öncelikle kişinin sigarayı bırakması önerilmektedir.

Diş İmplantı Fiyatları 2022 Nedir?

Diş implantı fiyatları kullanılan implant markaları ve kaliteleri, uygulanan işlemler ve ağız ve çene yapısını implant tedavisine hazırlamak için uygulanan ekstra tedaviler gibi etmenlere göre değişir. Diş implantının fiyatına etki eden en büyük etmen de diş kliniklerin ve hastanelerinin uyguladığı politikadır.

Konya’ da İmplant ve ağız ve diş sağlığına dair tüm tedavileri yapan Özel Dentium Ağız Ve Diş Sağlığı polikliniği, Meram Polikliniği sizlere uzman ve tecrübeli doktorları ile hastalarına hizmet verir. Üstelik implant sonrası minimum derece bir ağrı ile yaptıracağınız diş implantını kullanacak ve belli süre sonra ağrınız geçerek, ağzınızdaki yeni dişlere alışacaksınız. Kliniğimizin konya implantı fiyatları yapılcak diş saysı ve implant çeşidine göre değişir. Sitemiz üzerinden hekim ve poliklinik seçerek, randevu alıp muayene olabilirsiniz ve fiyatlar hakkında bilgi almak için polikliniklerimize uğrayabilirsiniz.

İmplant Tedavisi Nasıl Yapılır?

Öncelikle işlem uygulanacak bölgeye uygun implant seçilmektedir. Bölgedeki kemik miktarı ve kemik boyuna bağlı olarak uzun yada kısa implant tercihi yapılmaktadır.

Günümüzde kullanılan yeni nesil implantlar ise yaygın olarak küçük bir vida şeklindedir. İmplantlar kemiğe açılan yuvalara, implant uygulaması için özel olarak tasarlanmış aletler aracılığıyla, vidalama yöntemiyle yerleştirilmektedir.

Varlik 1

Telefon: 0332 323 97 97
Adres: Meram Yeniyol Cad. No : 94
E-posta: info@dentium.com.tr

Sosyal Medya

Bu sosyal bağlantılarda Dentium ‘u ziyaret edin ve bizimle bağlantı kurun. Hesaplarımızı takip ettiğinizden emin olun.

Yasal Uyarı

Site içeriğinde bulunan bilgiler bilgilendirmek içindir, bu bilgilendirme kesinlikle hekimin hastasını tıbbi amacıyla muayene etmesi veya tanı koyması yerine geçmez.

Dentium Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği © 2022 Tüm hakları saklıdır.

Fibrika

Dentium Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği © 2022 Tüm hakları saklıdır.

bt_bb_section_top_section_coverage_image