Konya İmplant Fiyatlar, İmplant Tedavisi

konya implant fiyatları, implant tedavisi

 

Konya İmplant Fiyatlar, İmplant Tedavisi

Konya İmplant Fiyatlar, İmplant Tedavisi, İmplant uygulaması genellikle iki aşamada gerçekleştirilir. Daha ileri cerrahi uygulama gerektirmeyen, standart bir implant uygulaması için ilk aşamada implant yerleştirilecek bölgeye lokal anestezi yapılarak bölgenin anestezisi sağlandıktan sonra diş eti dikkatlice kaldırılır. Daha önceden belirlenmiş olan kemik kalınlığı ve yüksekliğine uygun olarak implant için kemikte yer hazırlanarak yerleştirilir. İmplant uygulamasının ikinci aşamasında, implantın kemik ile bütünleşmesi için kemiğin durumuna ve uygulanan çeneye göre belli bir süre beklendikten sonra üzeri kapalı olan implantın üzeri açılarak dişi taklit eden kısım yerleştirilir ve protez işlemlerine başlanır.Ağrısız bir müdahale için, diş çekimi esnasında kullandığımız lokal anestezi yeterlidir. Bazı tıbbi gereklilikler ve bazen de hastanın isteği doğrultusunda, bilinçli sedasyon ya da genel anestezi gerekebilir. Operasyon sonrasını rahat geçirmeniz için vereceğimiz ağrı kesici yeterli olmaktadır. Hastalarımızın çoğu diş çekiminde duyulandan daha az bir rahatsızlıktan bahsetmektedir. Tedavileriniz bittikten sonra ağzınızdaki implantların varlığını bile hissetmeyeceksiniz.

İmplant Kimlere Uygulanabilir?

Genel sağlık durumu iyi olan her bireye implant tedavisi uygulanabilir. Hastanın genel sağlık durumu iyi olduğu müddetçe, implant uygulamasını engelleyecek bir üst yaş sınırı bulunmamaktadır. Fakat kemik gelişimi tamamlanmamış genç yaştaki kişilere implant uygun olmayabilir. Bu durumdaki bireylerin kemik gelişiminin tamamlaması beklenerek durum değerlendirmesi yapılır. Kalp, şeker, tansiyon, ve bazı kan hastalıklarında ya da kemik oluşumu ve iyileşmesini etkileyen bazı özel ilaçların kullanılması durumlarında, sadece konunun uzmanı doktorlardan yardım alarak ve özel önlemlerle implant cerrahileri gerçekleştirilebilir İmplant vidalarının belirli kalınlığı ve genişliği olduğu için çene kemiğinin, bu implantlara uygun yükseklik ve genişliğe sahip olması gerekmektedir. Kemiğin çok sert veya çok yumuşak olması implantın başarısına olumsuz etki yapabilir.

Baş ve boyun bölgesinden radyoterapi görmüş olan kişilerde ise kemik iyileşmesi zor olacağından implant tedavileri önerilmemektedir. Sigara kullanımı da iyileşme üzerindeki olumsuz etkisinden dolayı implant tedavisine engel olur. Başarılı bir implant tedavisi sonucu için öncelikle kişinin sigarayı bırakması önerilir.

Diş İmplantı Fiyatları 2022 Nedir?

Diş implantı fiyatları kullanılan implant markaları ve kaliteleri, uygulanan işlemler ve ağız ve çene yapısını implant tedavisine hazırlamak için uygulanan ekstra tedaviler gibi etmenlere göre değişmektedir. Diş implantının fiyatına etki eden en büyük etmen de diş kliniklerin ve hastanelerinin uyguladığı politikalardır.

Konya’ da İmplant ve ağız ve diş sağlığına dair tüm tedavileri yapan Özel Dentium Ağız Ve Diş Sağlığı polikliniği, Meram Polikliniği sizlere uzman ve tecrübeli doktorları ile hastalarına hizmet vermektedir. Üstelik implant sonrası minimum derece bir ağrı ile yaptıracağınız diş implantını kullanacak ve belli süre sonra ağrınız geçerek, ağzınızdaki yeni dişlere alışacaksınız. Kliniğimizin konya implantı fiyatları yapılcak diş saysı ve implant çeşidine göre değişmektedir. Sitemiz üzerinden hekim ve poliklinik seçerek, randevu alıp muayene olabilir fiyatlar hakkında bilgi almak için polikliniklerimize uğrayabilirsiniz.

İmplant Tedavisi Nasıl Yapılır?

Öncelikle işlem uygulanacak bölgeye uygun implant seçilir. Bölgedeki kemik miktarı ve kemik boyuna bağlı olarak uzun yada kısa implant tercihi yapılır.

Günümüzde kullanılan yeni nesil implantlar yaygın olarak küçük bir vida şeklindedir. İmplantlar kemiğe açılan yuvalara, implant uygulaması için özel olarak tasarlanmış aletler aracılığıyla, vidalama yöntemiyle yerleştirilir.

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar işaretlendi *

Telefon: 0332 323 97 97
Adres: Meram Yeniyol Cad. No : 94
E-posta: info@dentium.com.tr

Sosyal Medya

Bu sosyal bağlantılarda Dentium ‘u ziyaret edin ve bizimle bağlantı kurun. Hesaplarımızı takip ettiğinizden emin olun.

Yasal Uyarı

Site içeriğinde bulunan bilgiler bilgilendirmek içindir, bu bilgilendirme kesinlikle hekimin hastasını tıbbi amacıyla muayene etmesi veya tanı koyması yerine geçmez.

Dentium Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği © 2022 Tüm hakları saklıdır.

Dentium Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği © 2022 Tüm hakları saklıdır.

bt_bb_section_top_section_coverage_image