Konya Diş Kaplama Fiyatları 2023

Mart 2, 20230

Konya Diş Kaplama Fiyatları 2023

Diş kaplamaları, dişlerinizin ön tarafına takılabilen ince, özel yapım kabuk şeklindeki porselen kabuklardır. Diş hekimi tarafından dişlerinizin bir ölçüsü alınır ve kaplamalar için kalıplar oluşturmak üzere bir laboratuvara gönderilir. Diş hekiminin muayenehanesine geri gönderildikten sonra, diş çimentosu veya kompozit reçine kullanılarak dişlerinize yapıştırılır (yapıştırılır). Çok ince olduklarından, altlarını temizlemek için hala erişiminiz vardır – sadece normal dişlerde olduğu kadar kolay değildir.

 

Kaplama nedir?

Kaplama veya laminat olarak da bilinen kaplama, dişin ön yüzeyine yerleştirilen ince bir porselen veya kompozit malzeme kabuğudur. Kaplama, küçük renk değişikliklerini, çatlakları ve yongaları kapatarak dişlerin görünümünü iyileştirmek için kullanılabilir.

 

Neden kaplama yaptırmalı?

Kaplamalar dişlerinizin görünümünü iyileştirmek için kullanılabilir. Çatlak veya kırık dişleri onarmak, renksiz dişleri düzeltmek ve hatta yanlış hizalanmış veya çarpık dişleri düzeltmek için de kullanılabilirler. Ayrıca, kaplamalar aşırı ısırma veya düşük ısırma gibi ısırma sorunlarını tedavi etmek için de kullanılabilir.

Diş renginde bir diş kaplaması, kozmetik amaçlarla dişinizin ön tarafına yapıştırılan bir kabuktur. Bu ince porselen tabaka gülüşünüzdeki kusurları kapatır, böylece gülümsediğinizde harika görünürsünüz!

konya diş kaplama fiyatları 2023, diş kaplama
Diş kaplama tedavisi için sitemizden randevu alabilirsiniz.

Neden kaplama yaptırmalıyım? Diş kaplamasına ihtiyacım olup olmadığını nasıl anlarım?

Gülüşünüzün görünümünü iyileştirmek istiyorsanız, diş kaplamaları sizin için iyi bir seçenek olabilir. Diş kaplamaları, dişlerinizin ön kısmına kalıcı olarak tutturulan ince kabuklardır. Porselen veya reçine kompozit malzemelerden yapılırlar ve aşağıdakiler gibi birçok yaygın diş probleminin düzeltilmesine yardımcı olabilirler:

  • Lekeli veya rengi solmuş dişler
  • Çarpık dişler (maloklüzyon)
  • Kırık veya çatlak dişler
  • Bitişik iki arka azı dişi arasındaki boşluklar
  • Bitişik iki ön azı dişi arasındaki boşluklar

 

Diş kaplamaları size hak ettiğiniz gülümsemeyi kazandırmaya yardımcı olabilir.

Gülüşünüzün görünümünü iyileştirmek istiyorsanız, diş kaplamaları harika bir seçenektir. Diş kaplamaları, lekeli dişler veya dişler arasındaki boşluklar gibi birçok yaygın sorunun giderilmesine yardımcı olabilir. Tam porselen kronlar veya diş implantları gibi daha invaziv prosedürlerden kaçınmak istiyorsanız, diş kaplamaları en iyi seçeneğiniz olabilir.

Diş kaplamaları ayrıca diş çekiminden sonra kaybedilen çene kemiğinin şeklini ve boyutunu eski haline getirmek için de sıklıkla kullanılır.

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar işaretlendi *

Varlik 1

Telefon: 0332 323 97 97
Adres: Meram Yeniyol Cad. No : 94
E-posta: info@dentium.com.tr

Sosyal Medya

Bu sosyal bağlantılarda Dentium ‘u ziyaret edin ve bizimle bağlantı kurun. Hesaplarımızı takip ettiğinizden emin olun.

Yasal Uyarı

Site içeriğinde bulunan bilgiler bilgilendirmek içindir, bu bilgilendirme kesinlikle hekimin hastasını tıbbi amacıyla muayene etmesi veya tanı koyması yerine geçmez.

Dentium Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği © 2022 Tüm hakları saklıdır.

Fibrika

Dentium Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği © 2022 Tüm hakları saklıdır.

bt_bb_section_top_section_coverage_image