Konya Diş Eti Çekilmelerine Ne iyi Gelir ?

Mart 2, 20230

Diş eti çekilemelerine ne iyi gelir ?

Diş eti çekilmesi, diş hekimliği alanında oldukça sık karşılaşılan bir sorundur. Diş eti çekilmesi, dişeti dokusunun dişlerin köklerine doğru geri çekilmesiyle oluşur ve dişlerin daha fazla açığa çıkmasına neden olur. Bu durumda, dişlerin hassasiyeti artabilir ve hatta dişler kaybedilebilir.

Diş eti çekilmesinin nedenleri arasında, yanlış diş fırçalama tekniği, dişeti hastalıkları, hormonal değişiklikler, genetik yatkınlık ve sigara kullanımı yer almaktadır.

diş eti çekilmesi
Diş eti çekilmeleriniz veya belirtileriniz var ise sitemizden randevu alabilirsiniz.

Diş eti çekilmesine iyi gelen yöntemler arasında:

  • Diş hekiminize başvurun: Diş eti çekilmesinin nedenlerini belirlemek ve uygun tedavi yöntemlerini önermek için diş hekimine başvurmanız önemlidir. Konya diş hastanesi ve konya diş klinikleri gibi sağlık kuruluşlarında bu konuda uzman diş hekimleri bulunmaktadır.
  • Düzenli diş fırçalama: Diş eti çekilmesinin nedenlerinden biri yanlış diş fırçalama teknikleridir. Diş fırçanızın sertliği, diş etlerinize zarar verir ve diş eti çekilmesine neden olabilir. Diş hekiminizin önerdiği doğru fırçalama tekniğini kullanın ve düzenli olarak fırçalayın.
  • Diş ipi kullanımı: Diş eti çekilmesinin en yaygın nedenlerinden biri diş aralarındaki plak birikimidir. Diş ipi kullanarak diş aralarındaki plakları temizlemek, diş eti çekilmesini önleyebilir.
  • Sağlıklı beslenme: Diş eti çekilmesine neden olan faktörlerden biri de dişeti hastalıklarıdır. Sağlıklı beslenerek vücudunuzun bağışıklık sistemi güçlendirebilirsiniz ve dişeti hastalıklarından korunabilirsiniz.
  • Sigarayı bırakın: Sigara kullanımı, diş eti çekilmesinin en yaygın nedenlerinden biridir. Sigarayı bırakarak, dişlerinizin ve diş etlerinizin sağlığını koruyabilirsiniz.

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar işaretlendi *

Varlik 1

Telefon: 0332 323 97 97
Adres: Meram Yeniyol Cad. No : 94
E-posta: info@dentium.com.tr

Sosyal Medya

Bu sosyal bağlantılarda Dentium ‘u ziyaret edin ve bizimle bağlantı kurun. Hesaplarımızı takip ettiğinizden emin olun.

Yasal Uyarı

Site içeriğinde bulunan bilgiler bilgilendirmek içindir, bu bilgilendirme kesinlikle hekimin hastasını tıbbi amacıyla muayene etmesi veya tanı koyması yerine geçmez.

Dentium Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği © 2022 Tüm hakları saklıdır.

Fibrika

Dentium Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği © 2022 Tüm hakları saklıdır.

bt_bb_section_top_section_coverage_image