Dişlerde Diş Ucu Nedir ? / ( Filling )

Aralık 21, 20220

Dişlerde diş ucu, dişlerin uç kısımlarında bulunan küçük, düzgün ve keskin bir kısımdır. Bu kısım dişlerin gıdaları öğütüp dağıtmak için kullanılır ve dişlerin ön kısımlarındaki diş uçları genellikle yemek yerken kullanılır.

Ancak bazen dişlerde diş uçları oluşmaması veya oluşmuş olsa bile zayıf olması durumları ortaya çıkabilir. Bu durumlar dişlerin öğütücü kapasitesini azaltabilir ve dişlerin düzgün bir şekilde çalışmasını engelleyebilir.

dişlerde diş ucu
diş ucu tedavisi için sitemizden randevu alabilirsiniz .

Dişlerde diş ucu oluşmaması veya zayıf olması durumlarının nedenleri arasında aşırı tüketilen şekerli gıdalar, dişeti hastalıkları, doğuştan gelen diş yapısı bozuklukları ve dişlerin doğru bir şekilde temizlenmemesi sayılabilir. Bu durumların önlenmesi ve tedavi edilmesi için diş hekimi veya diş sağlığı uzmanına başvurulması önerilir.

Dişlerde diş ucu oluşturulması veya mevcut olan diş uçlarının güçlendirilmesi için de bazı yöntemler kullanılabilir. Bu yöntemler arasında diş beyazlatma, diş kaplaması, diş taşının çıkarılması ve dişlerin doğru bir şekilde fırçalanması ve diş ipi kullanılması sayılabilir.

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar işaretlendi *

Varlik 1

Telefon: 0332 323 97 97
Adres: Meram Yeniyol Cad. No : 94
E-posta: info@dentium.com.tr

Sosyal Medya

Bu sosyal bağlantılarda Dentium ‘u ziyaret edin ve bizimle bağlantı kurun. Hesaplarımızı takip ettiğinizden emin olun.

Yasal Uyarı

Site içeriğinde bulunan bilgiler bilgilendirmek içindir, bu bilgilendirme kesinlikle hekimin hastasını tıbbi amacıyla muayene etmesi veya tanı koyması yerine geçmez.

Dentium Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği © 2022 Tüm hakları saklıdır.

Fibrika

Dentium Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği © 2022 Tüm hakları saklıdır.

bt_bb_section_top_section_coverage_image