Diş Teli Fiyatları 2023

Mart 11, 20230

Diş teli fiyatları 2023 !

Diş telleri istediğiniz gülümsemeyi elde etmek için harika bir yoldur, ancak pahalı olabilirler. Geleneksel diş tellerinin maliyeti, kaç dişin düzeltilmesine ve kaç hizalayıcı veya bant gerektiğine bağlıdır. Mine kaplamalar için ortalama iki yıllık tedavi planı ve diş hekimine altı ziyaret gerektirir. Bu fiyat etiketine ek olarak, daha uygun fiyatlı olabilecek seçenekler de vardır; braketler ve şeffaf hizalayıcılar bu alternatiflere iki örnektir.

Diş tellerinin maliyetleri neye göre değişir

Diş tellerinin maliyeti, diş tellerinin türüne, tedavi süresine ve tedavi edilen diş sayısına bağlıdır. Ayrıca tedavinin yapıldığı yere göre de değişir.

Metal diş teli fiyatları, diş hekiminiz veya ortodontistiniz tarafından kaç çift takılması gerektiğine bağlı olarak toplam maliyet veya daha fazla olacak şekilde başlar. Bunun yerine plastik braketler istiyorsanız, her bir ark seti için kaç braket gerektiğine bağlı olarak her bir set’e göre değişir.

Üst ve alt dişlerdeki diş telleri her zaman tek bir dişteki diş telinden daha pahalıdır.

Üst ve alt dişlerdeki diş telleri her zaman tek bir dişteki diş tellerinden daha pahalıdır. Bunun nedeni, her sette daha fazla braket ve tel bulunmasıdır, bu da onları yapmanın daha pahalıya mal olacağı anlamına gelir.

Diş tellerinin maliyeti, tedavinizin karmaşıklığına ve aynı anda kaç dişin diş teline ihtiyaç duyduğuna (yani, hepsi gömülü ise) bağlıdır. Maliyet ayrıca kullanılan malzemelere de bağlıdır; plastik plakalar metal olanlardan daha ucuz olma eğilimindedir çünkü metal gibi zamanla paslanmaz veya aşınmazlar.

diş teli fiyatları 2023, konya diş hekimi
Diş teli fiyatı için sitemiz üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Mine kaplamalar için tipik bir iki yıllık tedavi planı için diş hekimine altı ziyaret gerektirir.

Tedavi maliyeti diş hekimine bağlı olarak önemli ölçüde değişebilir ve genellikle kullanılan mine kaplamanın türüne bağlıdır. Örneğin, mine kaplamalar için tipik bir iki yıllık tedavi planı ve diş hekimine altı ziyaret gerektirir. Maliyet, bir seferde kaç dişin tedavi edildiğine ve diş hekiminizden kaç kez randevu aldığınıza bağlı olarak daha yüksek veya daha düşük olabilir.

Geleneksel diş tellerinin maliyetine ek olarak, daha uygun fiyatlı olabilecek seçenekler de vardır. Braketler ve şeffaf hizalayıcılar, insanların diş tellerini karşılamasına yardımcı olabilecek iki seçenektir.

Geleneksel diş tellerinin maliyetine ek olarak, daha uygun fiyatlı olabilecek seçenekler de vardır. braketler ve şeffaf hizalayıcılar, insanların diş tellerini karşılamasına yardımcı olabilecek iki seçenektir.

Şeffaf hizalayıcılar, geleneksel metal diş tellerine başka bir alternatiftir. Plastikten yapılırlar ve hastaların bunları takarken yemek yemelerine, dişlerini fırçalamalarına ve hatta konuşmalarına izin verirler. Bu, onları geleneksel metal braketleri takamayan kişiler için cazip bir seçenek haline getirir, çünkü dişlerine metal braketler takarken bu görevleri yerine getirmekle ilişkili herhangi bir rahatsızlık veya ağrı olmadan yemek yeme ve konuşma özgürlüğü sağlar

Bütçeyi sarsmadan harika gülüşler elde etmenin birçok yöntemi vardır

Diş tellerinin maliyeti, seçtiğiniz diş telinin türüne ve çıkarılabilir olmasını isteyip istemediğinize bağlı olarak değişebilir. Daha ucuz bir seçenek arıyorsanız, sabit olanlar yerine çıkarılabilir braketlere sahip diş telleri almayı düşünün. Bu size uzun vadede tasarruf sağlayacaktır çünkü dişleriniz bir kez düzeldiğinde, bundan sonra herhangi bir ek tedaviye ihtiyaç duymayacaklardır (gevşemedikleri sürece).

Dişlerinizi kaplama veya kuronlara karşı diş telleriyle nerede düzelttireceğinizi seçme konusunda da seçenekleriniz vardır:

  • Diş telleri evde kaplama veya kuronlara göre daha az zaman ve çaba gerektirir; ancak önce hangi dişlerin tedavi edilmesi gerektiğini seçerken o kadar esneklik sunmazlar.

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar işaretlendi *

Varlik 1

Telefon: 0332 323 97 97
Adres: Meram Yeniyol Cad. No : 94
E-posta: info@dentium.com.tr

Sosyal Medya

Bu sosyal bağlantılarda Dentium ‘u ziyaret edin ve bizimle bağlantı kurun. Hesaplarımızı takip ettiğinizden emin olun.

Yasal Uyarı

Site içeriğinde bulunan bilgiler bilgilendirmek içindir, bu bilgilendirme kesinlikle hekimin hastasını tıbbi amacıyla muayene etmesi veya tanı koyması yerine geçmez.

Dentium Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği © 2022 Tüm hakları saklıdır.

Fibrika

Dentium Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği © 2022 Tüm hakları saklıdır.

bt_bb_section_top_section_coverage_image