Diş Eti İltihabı / Diş Eti İltihaplanması Nedir ?

Aralık 14, 2022
  • Diş eti iltihabı, dişlerinizin etrafındaki diş etlerinin enfeksiyona uğraması ile ortaya çıkan bir durumdur. Diş etlerinizde oluşan bu enfeksiyon, ağrı, kanama ve şişlik gibi belirtilerle kendini gösterir. Diş eti iltihaplanması, zamanında tedavi edilmezse, diş kaybına ve diş etlerinde oluşabilecek ciddi sağlık sorunlarına yol açabilir.
  • Bu nedenle, diş eti iltihaplanması oluşturabilecek faktörleri önlemek ve erken teşhis edilebilmesi için düzenli diş hekimi kontrollerinizi yaptırmalısınız. Diş eti iltihaplanmasının en yaygın sebebi, dişlerinizi yeterince temizlemeyerek oluşan plak ve tartardır. Bu nedenle, iyi bir diş fırçalama tekniği kullanarak ve ağız bakım ürünlerini düzenli olarak kullanarak, diş eti iltihaplanması riskini azaltabilirsiniz.

 

  • diş eti iltihaplanması (periodontal hastalık) dişlerin ve diş etlerinin sağlıklı olmayan bir durumudur. Diş etleri, dişlerinizin çevresinde bulunan ve dişlerinizin köklerini destekleyen dokudur. Diş eti iltihaplanması, diş etlerinin enflamasyonuna (çınlamasına) neden olan bir durumdur ve bu enflamasyon dişlerin kaybına neden olabilir.
diş eti iltihabı
Diş eti iltihaplanması için sitemizden randevu alabilirsiniz.
  • Diş eti iltihaplanmasının belirtileri arasında ağrı, kızarıklık, şişlik ve kanamalar görülebilir. Ayrıca dişlerin hafifçe sallanmaya başlaması da bu hastalığın bir belirtisi olabilir. Diş eti iltihaplanması, ağız hijyeninin kötü olduğu durumlarda daha sık görülebilir. Bu nedenle, düzenli olarak dişlerinizi fırçalamak ve diş ipi kullanarak ağız hijyeninizi sağlamak önemlidir.

     

Varlik 1

Telefon: 0332 323 97 97
Adres: Meram Yeniyol Cad. No : 94
E-posta: info@dentium.com.tr

Sosyal Medya

Bu sosyal bağlantılarda Dentium ‘u ziyaret edin ve bizimle bağlantı kurun. Hesaplarımızı takip ettiğinizden emin olun.

Yasal Uyarı

Site içeriğinde bulunan bilgiler bilgilendirmek içindir, bu bilgilendirme kesinlikle hekimin hastasını tıbbi amacıyla muayene etmesi veya tanı koyması yerine geçmez.

Dentium Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği © 2022 Tüm hakları saklıdır.

Fibrika

Dentium Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği © 2022 Tüm hakları saklıdır.

bt_bb_section_top_section_coverage_image