Diş Eti Enfeksiyonu Nedir?

Diş eti enfeksiyonları, dişlerin etrafındaki dokuları etkileyen ciddi bir sağlık sorunudur. Diş eti enfeksiyonu, diş eti hastalığının en ciddi aşamasıdır ve diş kaybına, diş eti kanamalarına, diş eti çekilmesine ve hatta çene kemiğinde hasara neden olabilir. Diş eti enfeksiyonuna ne iyi gelir ve tedavi yöntemleri nelerdir? Konya diş hastanesi, konya diş kliniği Dentium Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği bu konuda nasıl yardımcı olabilir?

diş eti enfeksiyonu, konya diş hastanesi, konya diş kliniği
Diş eti enfeksiyonunuz (iltihabı) varsa sitemiz üzerinden randevu alarak tedavi olabilirsiniz.

Diş Eti Enfeksiyonuna Sebep Olan Faktörler

Diş eti enfeksiyonu, ağız içindeki bakterilerin neden olduğu bir enfeksiyondur. Ağız içinde biriken plak ve tartar, diş eti enfeksiyonuna sebep olan en önemli faktördür. Bununla birlikte, sigara kullanımı, diyabet, stres, hormonal değişiklikler, genetik yatkınlık gibi faktörler de diş eti enfeksiyonuna neden olabilir.

Diş Eti Enfeksiyonunun Belirtileri

Diş eti enfeksiyonu, diş etinde şişlik, kızarıklık, kanama, diş eti çekilmesi, diş eti hassasiyeti, kötü nefes gibi belirtilerle kendini gösterir. Diş eti enfeksiyonunun erken belirtilerini fark ederseniz, Konya diş hekimlerine başvurmanız önemlidir.

Diş Eti Enfeksiyonuna Ne İyi Gelir?

Diş eti enfeksiyonu tedavisi, enfeksiyonun şiddetine ve yaygınlığına bağlı olarak değişir. Enfeksiyonun hafif olduğu durumlarda, diş temizliği ve ağız hijyeni konusunda daha dikkatli olmak yeterli olabilir. Ancak, enfeksiyon ilerlediğinde, diş hekimleri daha kapsamlı tedavi yöntemleri önerirler.

Diş Eti Enfeksiyonu Tedavisi

Diş eti enfeksiyonu tedavisi, diş hekimlerinin muayenesi sonrasında belirlenir. Konya diş hastanesi ve konya diş kliniği Dentium Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği, diş eti enfeksiyonu tedavisi konusunda uzman diş hekimleri ile hizmet vermektedir.

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar işaretlendi *

Varlik 1

Telefon: 0332 323 97 97
Adres: Meram Yeniyol Cad. No : 94
E-posta: info@dentium.com.tr

Sosyal Medya

Bu sosyal bağlantılarda Dentium ‘u ziyaret edin ve bizimle bağlantı kurun. Hesaplarımızı takip ettiğinizden emin olun.

Yasal Uyarı

Site içeriğinde bulunan bilgiler bilgilendirmek içindir, bu bilgilendirme kesinlikle hekimin hastasını tıbbi amacıyla muayene etmesi veya tanı koyması yerine geçmez.

Dentium Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği © 2022 Tüm hakları saklıdır.

Fibrika

Dentium Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği © 2022 Tüm hakları saklıdır.

bt_bb_section_top_section_coverage_image