Diş Eksikliği Nedir ? / Nelere Sebep Olur ?

Aralık 22, 20220

Diş eksikliği, insanların belli bir yaştan sonra veya bazı sağlık sorunları nedeniyle bazı dişlerinin olmamasıdır. Diş eksikliği, çeşitli sebeplerle ortaya çıkabilir ve insanların makro- ve mikronutrisyonunu etkileyebilir. Örneğin, diş eksikliği, yemekleri yeterince iyi öğütülemediği için sindirim sisteminde problemler oluşturabilir. Ayrıca, diş eksikliği, yüz ifadesini değiştirebilir ve insanların güvenlik duygusunu azaltabilir.

Diş eksikliğinin tedavisi, dişlerin yerine geçen yapay dişlerle mümkündür. Bu yapay dişler, çeşitli malzemelerden üretilebilir ve vücut tarafından reddedilme riski düşüktür. Örneğin, camgöz dişleri, metal bazı üzerine yapılmış dişlerdir ve uzun ömürlüdür. Ayrıca, porselen dişler de popüler bir seçenektir ve doğal dişlere benzer görünümleri nedeniyle tercih edilirler.

diş eksikliği
diş eksikliği tedavisi için sitemizden randevu alabilirsiniz.

Diş eksikliği olan kişilerin, diş eksikliğinin tedavisi için bir diş hekimine başvurmaları önerilir. Diş hekimi, diş eksikliğinin sebebini tespit edecek ve en uygun tedavi yöntemini önerecektir. Bu tedavi yöntemleri arasında, diş eksikliğinin yerine keçe veya metal bazlı çene protezi yaptırılması, diş eksikliğinin yerine implant yaptırılması ve diş eksikliğinin yerine camgöz veya porselen dişler yaptırılması sayılabilir.

Diş eksikliği olan kişilerin, diş eksikliğinin tedavisi için bir diş hekimine başvurması önerilir. Bu sayede, diş eksikliği nedeniyle oluşan problemler çözülerek, insanların sağlıklı bir şekilde yemek yiyebilmeleri ve güvenlik duygularını kazanabilmeleri sağlanabilir.

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar işaretlendi *

Varlik 1

Telefon: 0332 323 97 97
Adres: Meram Yeniyol Cad. No : 94
E-posta: info@dentium.com.tr

Sosyal Medya

Bu sosyal bağlantılarda Dentium ‘u ziyaret edin ve bizimle bağlantı kurun. Hesaplarımızı takip ettiğinizden emin olun.

Yasal Uyarı

Site içeriğinde bulunan bilgiler bilgilendirmek içindir, bu bilgilendirme kesinlikle hekimin hastasını tıbbi amacıyla muayene etmesi veya tanı koyması yerine geçmez.

Dentium Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği © 2022 Tüm hakları saklıdır.

Fibrika

Dentium Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği © 2022 Tüm hakları saklıdır.

bt_bb_section_top_section_coverage_image