Diş Ağrısına İyi Gelen Yöntemler

Aralık 18, 2019

Diş Ağrısına İyi Gelen Yöntemler

Hayatı boyunca hiç diş ağrısı çekmemiş bir insan yok denecek kadar azdır yani. Dişler ne kadar iyi bakılırsa bakılsın belirli dönemlerde sorunlar ortaya çıkmaya başlamaktadır. Dişlerde yaşanan problemlerin en bilinen belirtisi de ağrıdır. Ağrının düzeyi her zaman çok yüksek olmamaktadır. Ancak insanlar da verdiği rahatsızlık her zaman çok üst seviyededir.

Diş ağrısı çekilirken insanların başka bir işe konsantre olması son derece zor bir durumdur. Bu sebeple de diş ağrısının ortadan kaldırılması için uygulanabilecek yöntemler sırayla denenmektedir. İnsanların sürekli olarak diş ağrısına ne iyi gelir sorusunu sormasının sebebidir. Biran önce ağrının ortadan kaldırılması ve tekrar normal hayata dönülmesi amaçlanmaktadır.

Diş ağrısı her zaman belirli bir sorunun belirtisidir. Diş ağrısına hangi uygulamalar iyi gelir sorusunun yanıtını arayan kişilerin diş hekimine görünmesi en doğru seçenek olmaktadır. Ancak her zaman buna zaman olmayabilmekte. Bazı durumlarda alınan randevulara kadar ağrının daha dayanılabilir bir hale gelmesi için yöntemler aranmaktadır. İşte diş ağrısına iyi gelen 13 farklı uygulama aşağıda verilmiştir ;

Karanfil İle Diş Ağrısı Dindirme

Karanfil, içerisinde yer alan maddeler sayesinde diş çürümesi kaynaklı olan ağrıların ortadan kaldırılmasında önemli bir yardımcısıdır. Karanfilin dişe uygulanabilmesi için karanfil yağı kullanılmaktadır. Aktarlardan alınan karanfil yağı bir pamuğa damlatıldıktan sonra ağrı olan kısımda 15 dakika tutularak ağrı biraz hafifletilmektedir. Tamamen ağrı ortadan kalkana kadar uygulama tekrarlanmaktadır.

Diş Fırçalama İle Diş Ağrısı Dindirme

İnsanların diş ağrısına ne iyi gelir sorusuna verdikleri ilk yanıtlardan bir tanesi her zaman dişleri fırçalamak olur. Diş ağrısına sebep olan çürüklere sıkışan besinler çok ciddi ağrılara sebep olabilmekte. Böyle bir durum söz konusu olduğunda dişleri fırçalamak ve diş ipi ile temizlemek ağrının ortadan kalkmasını sağlayabilir.

Tuz İle Diş Ağrısını Dindirme

Tuz sahip olduğu antiseptik özellik sayesinde dişlerdeki enfeksiyon riskini azaltmaktadır. Diş ağrısının sebebi oluşan enfeksiyonlar ise tuz kullanımı ağrının ortadan kaldırılmasında faydalı olmaktadır. Bir bardak suya katılan ve karıştırılan 1 kaşık tuz ağrının ortadan kalkması için uygun bir seçenek olmaktadır. Ilık su kullanımı şart olurken elde edilen karışım ile günde 3 defa gargara yapılması gerekli olmaktadır.

Buz Uygulaması İle Diş Ağrısını Dindirme

İnsan vücuduna sürekli olarak uygulanan buz bölgesel olarak uyuşma sağlar. Acil durumlarda buz ile yapılan uyuşturma işlemleri sonrasında ciddi operasyonlar dahi gerçekleştirilebilir. Diş ağrısına neler iyi gelir sorusunun yanıtını olarak kullanılabilecek buz uygulamasında diş ağrısının olduğu bölgeye dışarıdan buz temas ettirilmektedir. Ancak buzun beze sarılması gerekli olur. Bir süre sonra uyuşma ile ağrı ortadan kalkmaktadır.

dis agrisi

Çörek Otu İle Diş Ağrısını Dindirme

Diş ağrısından kurtulmadaki en geçerli yöntemlerden biriside çörek otudur. İki su bardağı sirkenin içerisine 1 tatlı kaşığı çörek otu atıldıktan sonra kaynatılması gerekmektedir. Soğuması beklendikten sonra yapılan gargara ile ağrılar direkt olarak kesilmektedir. Tadı biraz baskın olsa da oldukça geçerli bir yöntem olmuştur.

Sarımsak İle Diş Ağrısı Dindirme

Sarımsak her zaman doğal antibiyotik olarak tanımlandığı için diş ağrısına ne iyi gelir sorusunun yanıtları arasında yer almaktadır. 4 diş sarımsak biraz tuz ile dövüldükten sonra ağrı olan bölgeye uygulanmaktadır. Yaklaşık 30 dakika kadar beklendikten sonra ılık su ile ağzın durulanması gerekmektedir. Biraz ağızda sarımsak kokusuna sebep olsa da ağrılar ortadan kalkmaktadır.

Buğday Çimi Suyu İle Diş Ağrısı Dindirme

Diş ağrılarının dindirilmesi için kullanılabilecek olan buğday çimi suyu doğal antibiyotiklerden biriridir. Ağızda bulunan ve ağrıya sebep olan bakterilerin çok kısa bir sürede ağızdan uzaklaşmasını sağlamaktadır. Dişleri ve diş etlerini de enfeksiyondan korumaktadır. Acil olarak bulunması biraz zor olsa da evlerde diş ağrısının oluşma durumuna karşın bekletilirse çok uygun bir seçenek olmaktadır.

Zerdeçal İle Diş Ağrısı Dindirme

Zerdeçal doğal bir iltihap sökücüdür. Dişlerde oluşan iltihaplardan kurtulmada zerdeçal kullanımı oldukça etkili bir yöntem olabilmektedir. Özellikle evlerde sıklıkla bulunuyor olması diş ağrısının geçmesi için ne yapılmalı sorusunun yanıtları arasında popüler olmasına sebep olur. Toz halindeki zerdeçal ağrı olan bölgeye sürüldükten sonra 15 dakika beklenmesi gerekir. Ardından ılık su ile durulanarak ağrı azaltılmaktadır.

Maydanoz İle Diş Ağrısı Dindirme

Koyu yeşil rengiyle ne kadar sağlıklı olduğunu belli eden maydanoz diş ağrılarının ortadan kalkmasında son derece etkili olmuştur. 1 demet maydanozun suyu çıkarılarak bu su ile gargara yapılması gerekmektedir. Meyve sıkacakları ile 1 demet maydanozdan 1 bardak maydanoz suyu elde edilmektedir. Bu su ağrının geçmesinde doğru bir adres olmaktadır.

Susam Yağı İle Diş Ağrısı Dindirme

Devamlı bir ağız kokusu problemi yaşayan kişiler için susam yağı oldukça tanıdık bir ürün olmuştur. tercih edilebilen susam yağı aynı zamanda ağzı kokusunun da ortadan kaldırılmasında etkili olmaktadır. Ağızda susam yağının gargara yapılması diş ağrısının ortadan kalkmasında geçerli bir yöntem olmuştur.

Papatya Çayı İle Diş Ağrısı Dindirme

Papatya çağının insan vücudunda sinirleri gevşetme özelliği bulunur. Bu sebeple de diş ağrısının giderilmesinde önemli bir yardımcıdır. Papatya çayı doğru bir şekilde demlendikten sonra ılık bir hale getirilmektedir. Ilık haldeyken yapılan gargara işlemi ile dişlerdeki ağrılar hafiflemektedir.

Sirkeli Su İle Diş Ağrısını Dindirme

Sirke ve tuzun enfeksiyonları yok etme özelliği diş ağrısına karşı da tercih edilmektedir. 1 bardak sirkenin içerisine katılan tuz ile birlikte gerekli karışım hazırlanmaktadır. Yüksek miktarda diş ağrısı çeken kişilere sunulan bu karışım ile gargara yapılması ağrıyı dindirmektedir. Bir temizlik ürünü olarak da kullanabilen bu karışım dişleri enfeksiyonlardan temizlemeyi başarmaktadır.

Varlik 1

Telefon: 0332 323 97 97
Adres: Meram Yeniyol Cad. No : 94
E-posta: info@dentium.com.tr

Sosyal Medya

Bu sosyal bağlantılarda Dentium ‘u ziyaret edin ve bizimle bağlantı kurun. Hesaplarımızı takip ettiğinizden emin olun.

Yasal Uyarı

Site içeriğinde bulunan bilgiler bilgilendirmek içindir, bu bilgilendirme kesinlikle hekimin hastasını tıbbi amacıyla muayene etmesi veya tanı koyması yerine geçmez.

Dentium Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği © 2022 Tüm hakları saklıdır.

Fibrika

Dentium Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği © 2022 Tüm hakları saklıdır.

bt_bb_section_top_section_coverage_image