Apikal Rezeksiyon ! / Konya

Ocak 7, 20230

Apikal Rezeksiyon Tedavisi

Apikal rezeksiyon, bir diş hekimliği tedavisidir ve bir dişin apikal (kök ucuna yakın) bölgesinde oluşan bir enfeksiyonu tedavi etmek amacıyla yapılır. Bu enfeksiyon, dişin kök ucunda oluşan çürüme nedeniyle ortaya çıkabilir ve dişi kaybetmenize neden olabilir. Bu nedenle apikal rezeksiyon, dişinizi koruma amacıyla yapılır.

apikal rezeksiyon, Apikal Rezeksiyon Tedavisi

Apikal rezeksiyon tedavisinin nasıl yapılır?

Apikal rezeksiyon tedavisinin nasıl yapıldığı, dişin durumuna göre değişebilir. Öncelikle diş hekimi, dişinizi lokal anestezi ile uyuşturur ve enfeksiyonun yerini belirler. Daha sonra, dişin kök ucunun çevresinde bir kesi yapılır ve enfeksiyonun bulunduğu bölge açılarak temizlenir. Bu sırada, dişin kök ucunun da çıkarılması gerekebilir.

 

Son olarak, açılan bölge, bir emzik ile temizlenir ve dişinizin kök ucuna bir madde uygulanır. Bu madde, dişinizin kök ucunun yeniden oluşumunu sağlar ve enfeksiyonun tekrar ortaya çıkmasını önler. Apikal rezeksiyon tedavisinin yapılması, dişinizi koruma amacıyla yapılır ve dişinizi kaybetmenizi önleyebilir. Ancak bu tedavinin yapılması, dişinizin önemli bir bölümünün çıkarılmasına neden olacaktır.

Bir Cevap bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar işaretlendi *

Varlik 1

Telefon: 0332 323 97 97
Adres: Meram Yeniyol Cad. No : 94
E-posta: info@dentium.com.tr

Sosyal Medya

Bu sosyal bağlantılarda Dentium ‘u ziyaret edin ve bizimle bağlantı kurun. Hesaplarımızı takip ettiğinizden emin olun.

Yasal Uyarı

Site içeriğinde bulunan bilgiler bilgilendirmek içindir, bu bilgilendirme kesinlikle hekimin hastasını tıbbi amacıyla muayene etmesi veya tanı koyması yerine geçmez.

Dentium Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği © 2022 Tüm hakları saklıdır.

Fibrika

Dentium Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği © 2022 Tüm hakları saklıdır.

bt_bb_section_top_section_coverage_image